środa, 8 grudnia 2021

imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

RSS

Czy GKS Jastrzębie wygra po odejściu trenera Trzeciaka? [ZAPOWIEDŹ]

19.11.2021 12:00 | 0 komentarzy | dud

Pierwszoligowcy w nadchodzący weekend rozpoczną rundę wiosenną Fortuna 1 Ligi. GKS Jastrzębie czeka wyjazd do Niepołomic, gdzie w piątkowy wieczór zmierzy się z miejscową Puszczą.

Czy GKS Jastrzębie wygra po odejściu trenera Trzeciaka? [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Puszcza Niepołomice po rundzie jesiennej Fortuna 1 Ligi, podobnie jak GKS Jastrzębie, znajduje się w dole pierwszoligowej tabeli. Do tej pory zespół prowadzony od ponad sześciu lat przez Tomasza Tułacza zgromadził 15. punktów (wyprzedzając GKS o trzy punkty), co daje niepołomiczanom miejsce tuż nad strefą spadkową. Przed własną publicznością piątkowi rywale zdobyli dotychczas 5 punktów, wygrywając jedno spotkanie, dwukrotnie remisując i ponosząc sześć porażek przy bilansie bramkowym 9-14.

Do tego spotkania zespół z Niepołomic przystąpi osłabiony brakiem trzech podstawowych zawodników. Mowa o Jakubie Serafinie (15 występów), Wojciechu Hajdzie (15 występów) oraz Emilu Thiakane (17 występów, 2 gole). Cała trójka w ostatnim spotkaniu przeciwko Stomilowi, zakończonym zwycięstwem olsztynian 2:0, została po raz czwarty w tym sezonie napomniana żółtą kartką, co wiąże się z jednym meczem pauzy.

Jeśli chodzi o drużynę GKS-u, to w Niepołomicach będzie mógł już wystąpić pauzujący w poprzednim spotkaniu za żółte kartki Michał Kuczałek. W kadrze meczowej znajdzie się także 16-letni skrzydłowy, Miłosz Misala, który w ostatnich dniach związał się profesjonalnym kontraktem z GKS-em Jastrzębie i być może w piątkowym spotkaniu otrzyma szansę debiutu na pierwszoligowych boiskach.

GKS Jastrzębie przystąpi do tego spotkania już bez trenerów Jacka Trzeciaka oraz Dariusza Kłusa, którzy we wtorek pożegnali się z klubem. W związku z tym funkcję pierwszego trenera drużyny w Niepołomicach pełnił będzie Mateusz Galikowski, na co dzień trener GKS-u II Jastrzębie, który występuje w Klasie Okręgowej i na finiszu rozgrywek zajmuje 2. miejsce w tabeli.

  • 18. kolejka Fortuna 1 Ligi
  • Puszcza Niepołomice - GKS Jastrzębie
  • Piątek, 19 listopada, godz. 18:00, Stadion Miejski w Niepołomicach

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl