Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Przedstawiciele JKH GKS Jastrzębie odwiedzili jednego z ojców-założycieli jastrzębskiego hokeja

25.11.2021 13:43 | 0 komentarzy | dud

Przedstawiciele JKH GKS Jastrzębie w towarzystwie prezydent miasta Anny Hetman oraz byłego prezesa i zawodnika klubu Andrzeja Frysztackiego odwiedzili jednego z ojców-założycieli jastrzębskiego hokeja, Jana Posłusznego.

Przedstawiciele JKH GKS Jastrzębie odwiedzili jednego z ojców-założycieli jastrzębskiego hokeja
Fot. jkh.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pan Jan nie ukrywał radości z wizyty i z zadowoleniem sprawdził ciężar trofeów za mistrzostwo i Puchar Polski.

Jan Posłuszny na początku lat pięćdziesiątych wraz z Florianem Gomolą i Stanisławem Ogazą założył LZS Jastrzębianka, który był pierwszym klubem hokejowym w Jastrzębiu-Zdroju, powstałym na dekadę przed nadaniem praw miejskich. Działacze i zawodnicy Jastrzębianki zasilili w 1961 roku nowo powstałą sekcję hokeja w Górniku Jastrzębie. Do tradycji obu tych klubów nawiązuje JKH GKS Jastrzębie. Posłuszny reprezentował barwy wyłącznie Jastrzębianki.

W trakcie spotkania pan Jan, który w tym roku skończył 85 lat, wspominał pierwsze treningi pod kierunkiem Ogazy na zamarzniętym basenie w Zdroju. Mówił też, jak w tamtych czasach trudno było o zorganizowanie sprzętu hokejowego. Na łamach książki "65 lat hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju" Jan Posłuszny szczegółowo opowiadał o słynnych kijach do gry, które wykonywał Franciszek Peterek ze Zdroju.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl