Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rozciągnięci do granic możliwości pokazali swoje umiejętności na zawodach Akrobreak [ZDJĘCIA]

4 grudnia w Wodzisławskim Centrum Kultury rozegrano II edycję zawodów akrobatycznych Akrobreak. 133 zawodników zmierzyło się w 3 kategoriach: "6-8 Pierwszy Start", Standard i Masters.

Rozciągnięci do granic możliwości pokazali swoje umiejętności na zawodach Akrobreak [ZDJĘCIA]

Zawody Akrobreak w liczbach

W zeszłym roku startujących w zawodach było 54. W tym roku zapisanych zawodników było już 133. 52 dzieci znalazło się w kategorii "6-8 Pierwszy Start" dla których z góry był narzucony układ 10 elementowy ponieważ był to ich pierwszy start w zawodach. W tej kategorii każdy uczestnik został wyróżniony medalem oraz dyplomem za uczestnictwo.

- Chcemy uczyć naszych przyszłych zawodników jak wygląda rywalizacja, chcemy też by się dobrze bawili, dlatego w tym przypadku odrzuciliśmy rywalizację o miejsca. Nie chcieliśmy tworzyć negatywnych emocji które towarzyszą porażce - komentuje Marcin Kost, organizator wydarzenia.

56 uczestników znalazło się w kategorii Standard. Tu narzucona została jedna ścieżka oraz 2 dodatkowe wyłączające bardzo trudne elementy (jak Salta Fiflaki).

25 uczestników pojawiło się w kategorii Masters. W tej grupie także narzucona była jedna ścieżka oraz 1-2 dodatkowe w których znajdą się m.in. Salta Fiflaki, Salta Machowe przodem/bokiem.

- Na tej edycji pojawiło się bardzo dużo miast. Mieliśmy uczestników nie tylko z Wodzisławia Śląskiego, Rybnika, Żor czy Jastrzębia jak w tamtym roku, ale dołączyły do nas takie miasta jak Tarnowskie Góry, Lubliniec, Skoczów, Cieszyn, Kuźnia Raciborska. To niesamowite jak wygląda rywalizacja z różnymi placówkami. Jesteśmy mega dumni, że nasze zawody tak bardzo się rozrastają - komentuje Marcin Kost.

Na co zwracano uwagę? Co zaważyło (być może) o zwycięstwie?

- Sędziowie zwracają uwagę na czystość ruchu: proste kolana, wyciągnięte stopy, ale także na estetykę ruchu, brak uginania rąk, kolan, utrzymanie elementów statycznych przez 3 sekundy, na trudność wykoniania ścieżek. Zawodnicy w swoich ścieżkach mają do dyspozycji 4 ruchy obowiązkowe, a także wybór 6 dodatkowych ruchów spośród 24 dostępnych na liście, z dwóch grup punktowych - komentuje Marcin. - Na tej edycji poziom był naprawdę wyrównany. Pomiędzy zwycięstwem a drugim czy trzecim miejscem była różnica 1-2 punktów, a to naprawdę niewiele. Wystarczyło ugiąć kolano przy przejściu w przód i już straciło się ten punkt - dodaje.

Wyniki:

Kategoria Standard

 1. Oliwia G. - Miraż
 2. Nikola Z. - Multi Dance
 3. Milena G. - Akrobreak
 4. Amelia O. - Akrobreak
 5. Magdalena M. - Fit&More
 6. Laura P. - Multidance

Kategoria Masters

 1. Antonina L - Akrobreak
 2. Oliwia Ch. - Akrobreak
 3. Megan D. - Akrobreak
 4. Małgorzata P. - Akrobreak
 5. Kinga S. - Akrobreak
 6. Maja K. - Akrobreak

Głównym organizatorem zawodów była firma AKROBREAK przy współpracy jako współorganizatorem Wodzisławskie Centrum Kultury.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].