Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowa szansa dla siatkówki w Raciborzu

W czwartek 27 stycznia odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli władz Raciborza, placówek oświatowych w mieście i Jastrzębskiego Węgla.

Nowa szansa dla siatkówki w Raciborzu
Fot. raciborz.pl // Przedstawiciele władz Raciborza, placówek oświatowych w mieście i Jastrzębskiego Węgla spotkali się by porozmawiać o nowych szansach dla siatkówki w Raciborzu
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Tym razem odbyło się ono w Urzędzie Miasta. Uczestniczył w nim również prezes Klubu Siatkarskiego Racibórz Tomasz Błaszczok, który postrzega tę współpracę jako szansę na zapisanie nowego rozdziału w historii raciborskiej siatkówki.

Podjęcie współpracy na linii Miasto Racibórz - Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel w ramach Centralnego Akademickiego Ośrodka Siatkarskiego jest okazją do rozpoczęcia nowego rozdziału w historii Klubu Siatkarskiego Racibórz, a także całej raciborskiej siatkówki. Stworzenie na łamach współpracy fundamentu w postaci systemu szkolenia siatkarskiego w raciborskich szkołach podstawowych, spowoduje znaczący wzrost i ujednolicenie jakości kształcenia młodych siatkarzy oraz pozwoli w pełni wykorzystać ich potencjał i możliwości. Rolą Klubu Siatkarskiego Racibórz będzie zapewnienie ciągłości szkolenia siatkarskiego w grupach młodzieżowych począwszy od minisiatkówki, a kończąc kolejno na sekcjach młodzików, kadetów i juniorów. Mając w perspektywie taki fundament i silnych partnerów możemy myśleć o odbudowie drużyny seniorów, dążąc do przywrócenia w Raciborzu siatkówki seniorskiej na co najmniej drugoligowym poziomie. Liczymy, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu i współpracy odbudujemy pozycję Raciborza na siatkarskiej mapie Polski, a także pozyskamy kolejnych partnerów i sponsorów, którzy umożliwią pomyślną realizację projektu, a także dalszy rozwój raciborskiej siatkówki – mówił Tomasz Błaszczok.

O współpracy miasta Racibórz z Jastrzębskim Węglem pisaliśmy: TUTAJ

źródło: raciborz.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Siatkarz2 (178.43. * .171) 28.01.2022 21:56

Pewnie trzeba nędznie wydać na ten pomysł jakieś pieniądze, więc pewnie Szalona Koalicja w radzie miasta od razu pomysł uwali. Chociaż Lenk chyba siatkówkę lubi, więc może nie.

~X6z (10.0. * .63) 28.01.2022 20:01

Świetna sprawa. Szkoda że nie utworzono klas piłkarskich jakie były planowane po wizycie Pana Śledzia.

~Xyzyx (84.241. * .42) 28.01.2022 15:58

Bardzo fajny pomysł. Siatkówka chyba generalnie budzi pozytywne emocje. W Polsce jest bardzo popularna. Fajny, rodzinny sport bez jakiegoś chamstwa i przemocy. Może dzieciaki z podstawówek złapią bakcyla i dalej poprzez szkoły średniej, a następnie studia i zespół akademicki trafią do zawodowego sportu. Fajnie byłoby mieć w Raciborzu dobry zespół i do tego w tak przyjaźnie postrzeganej dyscyplinie. Chodziłbym na mecze na przyzwoitym poziomie