Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezes SWD Wodzisław Śląski chce zrezygnować. Radni zaskoczeni obrotem spraw

Podczas ostatniej sesji rady miasta emocjonalne oświadczenie wygłosił prezes klubu SWD Wodzisław Śląski Sebastian Klimek. Zapowiedział, że chce zrezygnować, a głównym powodem jest brak porozumienia z prezesem Odry. 

Prezes SWD Wodzisław Śląski chce zrezygnować. Radni zaskoczeni obrotem spraw
Obecną sytuację klubu SWD przedstawił prezes Sebastian Klimek.
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Prezes SWD Wodzisław Śląski chce zrezygnować. Radni zaskoczeni obrotem spraw

- Z uwagi na niemożność dalszego funkcjonowania Klubu SWD Wodzisław Śląski, która jest wynikiem braku wsparcia finansowego, złożyłem Zarządowi Klubu deklarację rezygnacji z pełnienia funkcji Prezesa. Do końca sezonu piłkarskiego będę tylko pełniącym obowiązki Prezesem – czyli do czasu, aż Klub całkowicie wycofa się z rozgrywek ligowych - zakomunikował radnym i prezydentowi prezes SWD Sebastian Klimek. Podkreślił przy tym dotychczasową współpracę z radnymi i prezydentem, a także podziękował im za pomoc. 

Brak porozumienia

Jednocześnie nie krył niezadowolenia z rozmów i obecnego stanu porozumienia z Odrą Wodzisław w ramach promocji miasta przez sport. - Kuriozalne jest to, że osiągając tak spektakularne sukcesy, jak np.: medale mistrzostw Polski, mając w swoich szeregach wiele reprezentantek Polski oraz w chwili kiedy klub stał się rozpoznawalną wizytówką naszego Miasta i regionu, musimy zakończyć swój sportowy byt na arenie Śląska i całej Polski - kontynuował prezes Klimek, twierdząc, że wyjściem z sytuacji miały być pieniądze z przetargu na promocję miasta, do którego wspólnie podeszło 5 klubów, a liderem była Odra Wodzisław. 

Na spotkaniu Klubów zainteresowanych udziałem w przetargu, Pan Tomasz Stolarski, aktualny Prezes Odry Wodzisław Śląski, przedstawiony i zaanonsowany przez Pana Prezydenta jako człowiek wtajemniczony w przebieg procedur przetargowych i w ostateczny podział środków pomiędzy beneficjentów, arbitralnie zakomunikował następujący podział środków: Odra Wodzisław – 600 000,00 zł; SWD – 75 000,00 zł; Olimpia, Zorza, Strzał po 25 000,00 zł. Zarząd SWD nie wyraził zgody na taki podział i w trakcie następnych spotkań wynegocjowano kwotę - 115.000,00 zł, co i tak w przypadku pozytywnego zakończenia sprawy nie rozwiązuje problemu przetrwania Klubu SWD na tak wysokim i prestiżowym szczeblu rozgrywkowym. Z przykrością muszę poinformować, że do dzisiaj, w wyniku działań Pana Tomasza Stolarskiego, doprowadzono do sytuacji, że nie widać żadnych szans na wywiązanie się z wcześniejszych ustaleń - zakomunikował Sebastian Klimek.

Prezes SWD przed radnymi i prezydentem stwierdził, że prezes Odry Tomasz Stolarski celowo unika spotkania z zarządem SWD i podpisania umowy "podwykonawczej" na 115 tys. zł, a bez SWD Odra nie jest w stanie wypełnić zapisów przetargu, bo mowa tam o promocji miasta w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Odra natomiast, prowadząc rozgrywki na czwartym poziomie, może promować miasto, ale co najwyżej regionalnie. 

- Nie mając już sił na dalszą walkę z wiatrakami złożyłem oficjalne pismo na ręce Zarządu SWD o rezygnacji z piastowania funkcji prezesa SWD Wodzisław Śl. W ślad za mną w najbliższym czasie reszta zarządu ma również zrezygnować - poinformował Sebastian Klimek. 

Radni zapowiedzieli kontrolę

Obecni na sali obrad przyjęli te informację z zaskoczonymi minami. - Są to pieniądze publiczne, bo mówimy o 750 tys. zł - przypomniał przewodniczący rady Dezyderiusz Szwagrzak, sugerując, aby komisja rewizyjna przeanalizowała sprawę przetargu na promocję miasta przez sport. 

Radny Adam Kantor zapowiedział, że podczas tego posiedzenia sesji odbędzie się głosowanie nad przedłużeniem czasu kontroli umów z Odrą Wodzisław Śląski. - Komisja rewizyjna zajmie się tymi umowami. Będziemy sprawdzać - zapowiedział radny Kantor, dodając - Szkoda, że wyście nie założyli tego konsorcjum, które miało startować o te pieniądze, by postawić Odrę w sytuacji, w jakiej ona was postawiła - skomentował. 

Do tej kwestii odniósł się także radny Mariusz Blazy, wracając do tematu dotacji dla klubów sportowych, gdzie prezydent zmienił całkowicie kwoty zaplanowane przez komisję opiniującą. Radny Blazy stwierdził, że w przypadku podziału środków na promocję zbadanie sprawy przez komisję rewizyjną to niezbędne minimum. 

Ludzie

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

19 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 14.05.2022 09:09

~yggiH (31.0. * .109) tak piękna karta, ale te piękno jak widzisz padło i szacunek tu nie pomoże

~yggiH (31.0. * .109) 12.05.2022 13:27
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

mhl999 - najwyraźniej pochodzimy z dwóch różnych światów i reprezentujemy zupełnie inne światopoglądy. Po pierwsze, dla mnie wodzisławskie firemki to mikro firemunie a sensowny zakład posiada Lubin, Polkowice, Dębica, Mielec, Stalowa Wola czy nawet Tarnobrzeg. Jakiś czas temu byłem w tym przedostatnim. Z resztą sama Stalowa Wola w porównaniu z Wodzisławiem Śląskim to jest miasto wojewódzkie. Po drugie Rzeczpospolita jako państwo nie posiada urzędu wiceprezydenta ale przygraniczne miasteczko w którym brakuje tego co w XXI wieku uchodzi za podstawę cywilizacji, posiada ich aż dwóch. Tym samym łącznie z pierwszym, miejscowością która nie przekracza pięćdziesięciu tysięcy mieszkańców zarządza trzech prezydentów. Oczywiście każdy bierze za to kasę bo nie są to działacze społeczni. Nie ma więc na sport ale na pensje i diety dla nich jak najbardziej wystarcza. Jeśli to jest normalne to najwyraźniej różnica między nami jest jeszcze większa. Po trzecie, nie jestem romantykiem tylko pozytywistą więc do rewolucji podchodzę z dystansem. Po czwarte, nie nazywam Odry "Oderką" bo to nie mój klub ale mam szacunek dla tych 101 lat historii (Odra powstała w 1921) bo to piękna karta w dziejach tej zapadłej mieściny i na pewno warto podtrzymywać ją przy życiu.

mhl999 12.05.2022 06:03

~yggiH (31.0. * .141) zakładów produkcyjnych w wodzisławiu mimo wszystko trochę jest ;) choć nie wiem czym wyróżnia się dla ciebie ten "sensowny". Z wiceprezydentem RP to naprawdę pojechałeś. Rozumiem, że bujać w obłokach potrafisz. Może i jest w tym pewna logika, że wice są niepotrzebni, ale trzeba popatrzeć na liczbę zadań jakie mają do zrobienia i czy naczelnicy mogli by przejąć część tej pracy. Tu niestety rodzi się pytanie na ile byli by w stanie podejmować kluczowe decyzje na rzecz miasta/mieszkańców a na ile zarządzać swoim wydziałem kiedy to papierkologii jest sporo do zrobienia. Może nie każdy wydział ale jednak ;) Realnie w wodzisławskim urzędzie jest za dużo kierowników i naczelników - 23% stanowisk jak pamiętam, co w rzeczywistości jest polem do potencjalnych oszczędności, ale z drugiej strony szeregowi urzędnicy kokosów nie zarabiają. Siedzą jednak w robocie bo to państwowy i pewny etat w zasadzie. Rewolucji na pewno tu nie zrobisz, żeby przyoszczędzić kasy dla Oderki.

~JAŚ (5.173. * .112) 10.05.2022 15:35

A czy zarząd Odry zamierza się jakoś wytłumaczyć !

~yggiH (31.0. * .79) 10.05.2022 15:35

Nie jestem działaczem Odry żeby mieć jakąkolwiek wiedzę o tym co dzieje się w tym klubie. Jeśli jednak istnieje tyle kontrowersji to może Nowiny zrobią rzeczowy wywiad z przedstawicielami Odry którzy wyjaśnią wszystkie nurtujące kwestie ?

~PeOwiec (155.133. * .231) 10.05.2022 15:12

do poniżej powiedz mi gdzie się podzialy środki z akcji Volsfburg, środki z szkolenia młodzieży i składki 200zł od łebka na moesiąc i wiele innych pieniędzy to jest właśnie odra gdzie pieniądze znikają w niewyjaśniony sposób dlatego nie dziwię się że i te pieniądze zniknęły a nie trafiły do innych klubów zreszta jaki zarząd taki klub nic dodac nic ując

~yggiH (31.0. * .141) 10.05.2022 07:26

Jeśli miasto które nie przekracza 50 tysięcy mieszkańców i nie posiada żadnego sensownego zakładu produkcyjnego ani strefy gospodarczej stać na utrzymanie trzech prezydentów - przy czym nawet Rzeczpospolita nie posiada urzędu wiceprezydenta - to wybacz ale świadczy jednoznacznie o tym że środki finansowe są również na wszystkie pozostałe potrzeby. A jeśli ich nie ma to należy zadać pytanie : po co utrzymywać trzech prezydentów ?

Pokaż więcej