Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JKH GKS Jastrzębie pozyskał reprezentanta Litwy

Nowym zawodnikiem klubu JKH GKS Jastrzębie został reprezentant Litwy Mark Kaleinikovas.

JKH GKS Jastrzębie pozyskał reprezentanta Litwy
Fot. jkh.pl
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

23-letni mierzący 191 cm wzrostu napastnik ma za sobą występy na Łotwie i Ukrainie, a także w Rosji, Austrii i.... Chinach. Ostatnio miał okazję zagrać w Mistrzostwach Świata Dywizji 1A. Z kolei polscy kibice pamiętać go będą z Turnieju Trójmorza na Jantorze.

Mark Kaleinikovas urodził się 31 grudnia 1998 roku w Kownie, gdzie rozpoczął swoją przygodę z hokejem. Po krótkim epizodzie w klubie z Ufy trafił na Łotwę i tam z przerwami na występy w Chinach i Austrii grał aż do 2022 roku. Głównie reprezentował barwy HK Lipawa (2015-2017, 2019-2021, 2022), z którym sześć lat temu świętował mistrzostwo Łotwy. W sezonie 2017/18 strzelał bramki dla juniorskiej ekipy Kunlun Red Star z Chin, która rywalizowała na zapleczu KHL. Z kolei miniony sezon spędził niemal w całości na Ukrainie, broniąc barw klubów z doświadczanych obecnie przez działania wojenne Mariupola i Doniecka. Niedawne rozgrywki zakończył w HK Lipawa.

Kaleinikovas jest także wielokrotnym reprezentantem Litwy, z którą występował na Mistrzostwach Świata Juniorów oraz Seniorów. Podczas niedawnych Mistrzostw Świata Dywizji 1A zagrał w czterech spotkaniach, zaliczając jedną asystę w meczu z Rumunią (5:4). Nowy napastnik miał także okazję wystąpić przeciw prowadzonej przez Roberta Kalabera reprezentacji Polski podczas turniejów Trójmorza i Baltic Cup.

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dlaczegoja (91.192. * .123) 20.05.2022 14:30

W lato w hokeja

~Dlaczegoon (46.204. * .32) 20.05.2022 14:28

No wiadomość dnia...