Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Święty-Ersetic przed czerwcowymi Mistrzostawami Polski: chcę więcej!

Dwa i pół tygodnia ciężkiej pracy - tak mówiła raciborska biegaczka w TVP Sport o niedawnym zgrupowaniu w Turcji. - Jeszcze nigdy tak mocno nie pracowałam na wyjeździe - przyznała Justyna Święty-Ersetic.

Święty-Ersetic przed czerwcowymi Mistrzostawami Polski: chcę więcej!
Na swoim Instagramie Justyna Święty-Ersetic zamieściła zdjęcie po jednym z wyczerpujących treningów w Turcji

Zdaniem multimedalistki z Tokio nie każdy z jej kibiców zdaje sobie sprawę z obciążeń, jakie nakłada się na „Aniołki Matusińskiego”. - Chcę ich uświadomić, że nie jest tak, że mamy wysiłek 2-3 razy w tygodniu, a potem wolne - zaznaczyła lekkoatletka w rozmowie opublikowanej na sport.tvp.pl

Czy trener Aleksander Matusiński dał jej jakąś taryfę ulgową? – Gdy wchodziłam w sezon, nie cisnął mnie bardzo mocno. Teraz sytuacja się zmieniła. Podkręcamy śrubę. Prowadzi mnie mądrze, z głową, by nic złego mi się nie przytrafiło - stwierdziła w serwisie sportowym TVP.

Święty-Ersetic zapowiada, że chce przywozić kolejne medale wielkich imprez (przed nią MŚ w Eugene w USA i ME w Monachium latem tego roku). - Jest jeszcze miejsce na półce - mówiła żartobliwie w wywiadzie.

Celem raciborzanki jest pobicie rekordu życiowego i zejście na swoim koronnym dystansie poniżej 50 sekund. - Kiedyś marzeniem było być czwartą podczas mistrzostw świata. Teraz chciałabym cieszyć się z medalu tak wielkiej imprezy - Święty-Ersetic wspominała swój start w HMŚ w Serbii.

Sportsmenka z raciborskich Ocic mówi, że ważne dla „Aniołków” będą czerwcowe (9-11.06) Mistrzostwa Polski w Suwałkach. Według niej poziom rywalizacji na dystansie 400 m w kraju wzrósł ostatnio. - Trzeba dobiegać w top 3, żeby myśleć o wyjeździe na mistrzostwa świata i Europy - zaznaczyła.

5 czerwca zapowiadany jest start Justyny Święty-Ersetic na 68. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Cały wywiad znajduje się pod tym adresem:

https://sport.tvp.pl/60335060/justyna-swiety-ersetic-chcialabym-medal-mistrzostw-swiata-w-biegu-indywidualnym

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].