Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel obecny na Gali 20-lecia PLS

30 maja kibice poznali siatkarkę i siatkarza 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki, a także najlepszych graczy sezonu 2021/2022 PlusLigi oraz TAURON Ligi.

Jastrzębski Węgiel obecny na Gali 20-lecia PLS

Uroczysta Gala PLS, która odbyła się w warszawskim Double Tree Hilton Hotel była wstępem do corocznego nagradzania najlepszych z najlepszych w rozgrywkach zarządzanych przez PLS.

Nad wyborem kandydatów, a później siatkarki i siatkarza 20-lecia czuwała specjalna kapituła, złożona z byłych zawodników i zawodniczek, trenerów, prezesów klubów, którzy aktywnie przyczyniali się do rozwoju zawodowych lig od 2000 roku. Zdecydowała także, komu w trakcie gali wręczone zostaną Diamenty 20-lecia PLS oraz złote odznaki PLS. Wybrała także siatkarkę i siatkarza 20-lecia PLS. Za sezon 2021/2022 zostali wyróżnieni także siatkarz i siatkarka sezonu oraz odkrycie sezonu w PlusLidze i w TAURON Lidze.

Proszę pamiętać, że przy naszych wyborach kierowaliśmy się osiągnięciami siatkarek i siatkarzy w naszych ligach, nie w reprezentacji – tłumaczy kulisy wyborów Andrzej Gołaszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej PLS i kapituły Gali 20-lecia PLS.

Siatkarką 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki wybrano Izabelę Bełcik, siedmiokrotną mistrzynię Polski i trzykrotną medalistkę mistrzostw Europy.

Jestem szczeliwa i dumna, to dla mnie wspaniały sprawa – mówi Izabela Bełcik, która obecnie studiuje na kierunku menedżer sportu i wychowuje dwie córeczki. – Dziękuję wszystkim moim trenerom, całym klubom oraz wszystkim dziewczynom, z którymi miałam zaszczyt grać przez te wszystkie lata.

Siatkarzem 20-lecia PLS została legenda PGE Skry Bełchatów – Mariusz Wlazły, dziewięciokrotny triumfator PlusLigi. Statuetkę w jego imieniu odebrał prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

W kategorii siatkarka i siatkarz 20-lecia PLS nominowani byli: Izabela Bełcik, Aleksandra Jagieło, Mariola Zenik, Joanna Mirek i Anna Werblińska, a wśród panów, obok Mariusza Wlazłego, jeszcze Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Michał Winiarski i Daniel Pliński.

Najlepszą siatkarką sezonu 2021/2022 została atakująca Grupy Azoty Chemika Police Jovana Brakocević-Canzian a siatkarzem sezonu PlusLigi rozgrywający Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Marcin Janusz.

To dla mnie zaszczyt, że zostałam wyróżniona w Polsce, w moim drugim domu – podkreśla Brakocević. – Takie imprezy to doskonała promocja siatkówki i cieszę się, że mogłam w niej uczestniczyć, to świetna zabawa i duża przyjemność.

W trakcie Gali wręczono także specjalne „Diamenty 20-lecia PLS”, które otrzymały Grupa Polsat Plus, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Grupa Azoty ZAK S.A. za wieloletnie wspieranie rozgrywek oraz drużyn. Dodatkowo wyróżniono także sprawozdawcę 20-lecia PLS – komentatora Polsatu Sport Tomasza Swędrowskiego.

PLS niewątpliwie jest synonimem sukcesu zawodowej ligi sportowej w Polsce – podkreśla Kamil Bortniczuk, minister Sportu i Turystyki. – Siatkówka jest świetnie opakowana, kapitalnie pokazywana w telewizji i przede wszystkim bardzo mocna sportowo. Jestem przekonany, że gdyby nie silny PLS nie byłoby też sukcesów reprezentacji, a z kolei te sukcesy napędzają siatkówkę ligową – dodaje.

Gratuluję wszystkim wyróżnionym i bardzo się cieszę, że wreszcie mogliśmy wspólnie, i na tak dużą skalę, świętować nasze 20-lecie – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Pragniemy, by gala najlepszej ligowej siatkówki na stałe wkomponowała się w tradycję naszego środowiska i każdego roku była okazją do zgromadzenia najlepszych z najlepszych. To także doskonała okazja do wyróżnienia naszych partnerów biznesowych, bez których rozwój rozgrywek nie byłby możliwy. Dysponujemy w tym momencie wspaniałym potencjałem sportowym, zrobimy teraz wszystko, by nasze mecze były coraz lepszymi i bardziej atrakcyjnymi widowiskami – dodaje prezes.

Na Gali byli obecni także reprezentanci JW, jak również przedstawiciel Zarządu Partnera Strategicznego Klubu, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Artur Wojtków. Zastępca Prezesa Zarządu ds. Pracy i Polityki Społecznej JSW został nagrodzony złotą odznaką PLS.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].