Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jakub Macyra zostaje w Jastrzębskim Węglu

Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt na kolejny sezon ze środkowym bloku Jakubem Macyrą.

Jakub Macyra zostaje w Jastrzębskim Węglu

Pochodzący z Ostródy zawodnik przyszedł do Jastrzębskiego Węgla przed sezonem 2021/2022 z klubu występującego w Tauron 1. Lidze – AZS AGH Kraków. Z założenia miał pełnić rolę zmiennika, ale wobec kontuzji na pozycji środkowego, najpierw Dawida Dryi, a następnie Jurija Gladyra, otrzymał on całkiem sporo szans na pokazanie się siatkarskiej publiczności. Łącznie rozegrał w lidze 20 spotkań, w których wystąpił w 52 setach.

Zadebiutował również w Lidze Mistrzów, a w pamięci kibiców na długo pozostaną jego świetne występy w obu ćwierćfinałowych starciach z mistrzem Włoch – Cucine Lube Civitanova, a zwłaszcza to pierwsze, w którym popisał się skutecznym blokiem na Robertlandy’m Simonie – jednej z największych gwiazd na pozycji środkowego na świecie.

Na pewno nie spodziewałem się, że dostanę tyle szans na grę. Kalkulując przed sezonem liczbę tych potencjalnych szans, to może wyliczyłbym je na palcach jednej ręki. A zdarzyło się inaczej, z czego się cieszę. Myślę, że je wykorzystałem. Jurek Gladyr mnie chwalił, więc chyba też był zadowolony, że go godnie zastąpiłem. Jak mówi Mariusz Pudzianowski: „Cierpliwy to i kamień ugotuje”. Opłacało się być cierpliwym i gdzieś tam z boku ciężko pracować – mówi 27-letni środkowy Jastrzębskiego Węgla, który w superlatywach wypowiada się o Klubie.    

O przedłużeniu umowy zdecydowało to, że Jastrzębski Węgiel jest jednym z największych klubów w Polsce. Biorąc pod uwagę cały ośrodek, bazę, to jest to najlepsze miejsce do pracy w Polsce, jeśli nie w Europie. Myślę, że inne kluby mogą nam tego pozazdrościć – wyjaśnia siatkarz Jastrzębskiego Węgla.

Z takiego obrotu sprawy zadowolony jest także prezes Adam Gorol.

Jakub Macyra przychodził do nas z drużyny pierwszoligowej, a po swoim debiutanckim sezonie w Jastrzębskim Węglu zapracował na miano „odkrycia sezonu w PlusLidze”. Z konieczności wskoczył do podstawowego składu i sprostał niełatwemu zadaniu. Pokazał, że drzemie w nim potencjał, z którego zamierzamy czerpać także w kolejnym sezonie – mówi prezes Jastrzębskiego Węgla.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].