Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Siatkarze z Radlina zdobyli srebrny i brązowy medal Mistrzostw Śląska

W miniony weekend na boiskach do siatkówki plażowej przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 w Radlinie został rozegrany turniej finałowy Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych.

Siatkarze z Radlina zdobyli srebrny i brązowy medal Mistrzostw Śląska
Fot. SK Górnik Radlin

W turnieju brało udział 16 par z całego województwa, a radliński klub reprezentowało pięć par. Dwie pary z Radlina spotkały się w meczu półfinałowym, bratobójczy pojedynek wygrali Maciej/Skupień i to oni w meczu o złoty medal zmierzyli się z parą z Częstochowy.

Spotkanie to było bardzo zacięte, pierwszą partię wygrali goście, w drugiej lepsi okazali się radlinianie. O całym meczu zdecydował tie-break, w którym para z Radlina prowadziła już 8:2, jednak na skutek urazu pleców zawodnika Radlina, w końcówce seta wynik odwrócił się na korzyść gości z Częstochowy.

Drugi z radlińskich zespołów w małym finale wywalczyli brązowy medal, pokonując parę z Będzina.

Obie radlińskie pary awansowały do półfinału Mistrzostw Polski. 

Klasyfikacja końcowa:

  • Miodek Kacper/Deko Wojciech – AZS Częstochowa – Złoto
  • Skupień Łukasz/Maciej Robert – SK Górnik Radlin – Srebro 
  • Kabut Jan/Skorzysko Błażej - SK Górnik Radlin – Brąz
  • Witkowski Igor/Klimkowski – VitaSUN MKS Będzin – IV. miejsce
  • Krajewski Łukasz/Czerny Maciej – KS Siatkarz Beskid Skoczów – V. miejsce
  • Gajos Aleksander/Skiba Krzysztof  - VitaSUN MKS Będzin – VI. miejsce

Źródło: SK Górnik Radlin


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].