Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla zakończyli fazę zasadniczą Ligi Narodów

Dobiegła końca faza zasadnicza rozgrywek Ligi Narodów. Tę cześć tegorocznej rywalizacji w VNL wygrali Włosi, którzy będą gospodarzami turnieju finałowego w Bolonii. Wystąpi w nim też reprezentacja Polski, a także kadra Francji.

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla zakończyli fazę zasadniczą Ligi Narodów

Polacy ukończyli zmagania fazy grupowej na drugim miejscu, natomiast Francja uplasowała się na czwartej lokacie. W fazie finałowej wystąpi osiem najlepszych drużyn po fazie zasadniczej. Turniej finałowy zaplanowano we włoskiej Bolonii w dniach 20-24 lipca.

Ćwierćfinałowe pary przedstawiają się następująco:

  • Włochy – Holandia
  • Francja – Japonia
  • Polska – Iran
  • USA – Brazylia

Mecze 1/4 finału zostaną rozegrane w środę (20 lipca) i w czwartek (21 lipca). Przegrani odpadną z rywalizacji, a zwycięzcy zagrają w półfinałach (sobota 23 lipca). Mecze o medale VNL 2022 odbędą się w niedzielę 24 lipca.

Dla biało-czerwonych ostatnim turniejem w fazie grupowej był turniej w Gdańsku. Z bardzo dobrej strony pokazali się w nim Tomasz Fornal i Jakub Popiwczak. W pierwszym starciu w Ergo Arenie z Iranem (porażka 2:3) Fornal pojawił się na boisku dopiero w czwartym secie przy stanie 22:23, a i tak zdołał posłać dwa „asy”, czym odwrócił wynik w tej partii. Na krótkich zmianach pojawiał się również Jakub Popiwczak, ale nie odmieniło to losów spotkania.

W drugim pojedynku z Chinami (zwycięstwo 3:0) klasą dla siebie był Fornal. Przyjmujący JW zanotował spektakularny występ. Zdobył 20 punktów – 14 w ataku, jeden blokiem i 5 asów serwisowych, wszystkie w pierwszym secie. Do tego miał 75% pozytywnego przyjęcia. Z kolei, Jakub Popiwczak błyszczał w odbiorze, przyjmując zagrywki rywalu z 73% przyjęciem.

W potyczce z Holandią jastrzębska „reprezentacja” w kadrze zameldowała się na boisku w mniejszym wymiarze czasu. Popiwczak pauzował, natomiast Fornal pojawił się na trzeciego seta i zdobył dwa „oczka”. W ostatnim meczu ze Słowenią (wygrana 3:1) Fornal zdobył siedem „oczek”, ale wszedł na boisko z ławki, zastępując Aleksandra Śliwkę.

W Bolonii wystąpi również kadra Francji z trzema zawodnikami JW. W ostatnim turnieju VNL w japońskiej Osace wystąpili wszyscy trzej gracze Jastrzębskiego Węgla. W trzech meczach Stephen Boyer zdobył 46 punktów, Trevor Clevenot – 32 punkty, zaś Ben Toniutti kierował grą reprezentacji w starciach z USA oraz Argentyną.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].