Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sztafeta mieszana bez medalu na MŚ w Eugene. Święty-Ersetic: niefortunne miejsce

Polski mikst wywalczył w USA czwartą lokatę ze stratą 2 sekund do miejsca medalowego. Justyna Święty-Ersetic pobiegła w finale już na drugiej zmianie, co było zaskoczeniem. Wygrała Dominikana, przed Holandią i USA.

Sztafeta mieszana bez medalu na MŚ w Eugene. Święty-Ersetic: niefortunne miejsce
Polska sztafeta odpoczywa, wyczerpana po biegu finałowym na mecie (po lewej, stoi J. Święty-Ersetic)/screen TVP Sport

Kibice raciborzanki przyzwyczaili się, że finiszuje w sztafecie. - Ostatni raz biegłam na drugiej zmianie na igrzyskach w Londynie - mówiła w TVP Sport Justyna Święty-Ersetic. Dziennikarz wspomniał o problemach z przygotowaniami do finałowego biegu, ale nie rozwijał wątku.

- Nie wiem, czy wyszło dobrze, czy nie, ja walczyłam, ile potrafiłam i jako team zrobiliśmy tyle, na ile byliśmy w stanie. Jest lekki niedosyt, to niefortunne miejsce dla każdego sportowca. Mam nadzieję, że się odkujemy jeszcze na tych mistrzostwach - powiedziała po biegu w TVP Sport J. Święty-Ersetic. Dodała: każdy z nas miał tu parę przeszkód, ale jeszcze parę szans mamy na to, żeby udowodnić, że jesteśmy lepsi.

Komentatorzy (Babiarz i Chmara) stwierdzili, że 2 sekundy straty trudno było zniwelować.

Polska ekipa startowała z ósmego, zewnętrznego toru. Po pierwszej zmianie była druga-trzecia, ale później spadła na piąte-szóste miejsce i tak było już do ostatniej prostej.

Karol Zalewski rozpoczynający rywalizację pobiegł bardzo dobrze. Oddał pałeczkę Święty-Ersetic na drugiej pozycji, ale Polce uciekła Amerykanka i prześcignęły ją reprezentantki Jamajki, Holandii i Dominikany. Na półmetku Polska była już piąta.

Finiszująca na polskiej zmianie Natalia Kaczmarek przyznała, że nie lubi ostatniej zmiany w sztafecie. - Justyna dała mi kilka rad jak biec, ale do pierwszej trójki była spora strata. Uzyskaliśmy lepszy czas niż w eliminacjach, to ważne, że się poprawiliśmy - nadmieniła zawodniczka z 6 czasem na świecie na 400 m.

Na swoim Instragramie Justyna Święty-Ersetic napisała:

Ambicje może i były wyższe, ale mimo wszystko należy cieszyć się z tego co jest. To dopiero początek Mistrzostw przed nami wszystkimi kolejne cele.

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].