Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS Jastrzębie przegrał przed własną publicznością

W meczu 2. kolejki eWinner 2. Ligi GKS przegrał przy Harcerskiej z Górnikiem Polkowice 0:2.

GKS Jastrzębie przegrał przed własną publicznością

Początek spotkania był w wykonaniu GKS-u niezły, jednak z okazji do zdobycia bramki należy odnotować jedynie rzut wolny z 7. minuty, który wykonywał Zakharchenko, lecz nie zmusił do interwencji golkipera gości. Dwie minuty później przyjezdni wyszli na prowadzenie po golu z bliskiej odległości Dawida Burka, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Bojdysa. W 18. minucie było już 0:2, gdy błąd defensywy wykorzystał Idzik, przejmując piłką przed polem karnym i nad Drazikiem posyłając futbolówkę do bramki.

W kolejnych minutach niewiele się działo pod obiema bramkami. Drużynie GKS-u brakowało pomysłu na zaskoczenie rywala, a jedyne zagrożenie to sytuacja z końcówki pierwszej połowy, gdy nieco zakotłowało się przed bramką polkowiczan, ale ostatecznie goście zażegnali niebezpieczeństwo i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:2.

Taki rezultat nie zmienił się do ostatniego gwizdka sędziego. W drugiej części gry co prawda to drużyna gospodarzy częściej atakowała i oddała więcej strzałów, głównie w wykonaniu wprowadzonego w przerwie Daniela Stanclika, lecz golkiper gości, Błażej Niezgoda, ani razu nie dał się pokonać. Aktywny w zespole był także Szymon Gołuch, który często starał się brać ciężar gry na siebie i nie bał się pojedynków z zawodnikami gości. Nie wystarczyło to do zdobycia choćby jednego gola i po ubiegłotygodniowym zwycięstwie, tym razem drużyna musi przełknąć gorycz porażki.

Okazja do rehabilitacji już w najbliższą środę, kiedy to zmierzy się przy Harcerskiej z Sokołem Ostróda w ramach rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski. Początek spotkania o godzinie 18:00.

GKS Jastrzębie - Górnik Polkowice 0:2 (0:2)

  • 0:1 - Dawid Burka 9’
  • 0:2 - Mariusz Idzik 18’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Nataniel Wybraniec, Mateusz Słodowy (k), Yevgeniy Zakharchenko, Remigiusz Borkała (46. Daniel Stanclik), Przemysław Lech, Natan Wysiński (46. Daniel Szymczak), Bartosz Boruń, Dawid Szkudlarek, Dariusz Kamiński (78. Joao Passoni), Szymon Gołuch.

Górnik Polkowice: Błażej Niezgoda - Jarosław Ratajczak, Michał Bojdys, Kacper Gościniarek (68. Mateusz Gajda), Abdallah Hafez (68. Dominik Pisarek), Dawid Burka, Tomasz Kołboń, Karol Fryzowicz (74. Rafał Karmelita), Mariusz Idzik (81. Bartosz Dyszy), Mariusz Sławek, Damian Makuch (74. Kacper Poczwardowski).

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].