GKS nie daje szans rywalom. Mocne zwycięstwo

GKS 1962 Jastrzębie umocnił się na pozycji lidera III ligi. Sobotnie zwycięstwo nad zespołem Stal Brzeg zakończyło się wynikiem 3:0. Jastrzębianie mogli zdobyć więcej goli, ale liczy się zwycięstwo.

Już od pierwszych minut meczu było jasne, kto dyktuje warunki tej rozgrywki. W 6. minucie padł pierwszy gol. Daniel Szczepan popisał się ładnym strzałem z dystansu. Piłka została skierowana w długi róg i bramkarz Stali skapitulował. W 21. minucie o mało co nie padł drugi gol dla jastrzębian. Adrian Kopacz główkując chybił. Piłka przeleciała koło słupka. Przed końcem drugiej połowy podpieczni Jarosława Skrobacza znowu byli bliscy szczęścia. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

W drugiej połowie zaatakowali goście. Józefkiewicz próbował szczęścia z 16. metrów, ale piłka poszybowała tuż nad poprzeczką. Zawodnik Stali Brzeg Tomasz Mencel został ukarany czerwoną kartką i odtąd zespół z Jastrzębia grał z przewagą jednego piłkarza. W 51. minucie w słupek trafił Damian Tront, ale piłkę w bramce stali umieścił Adrian Kopacz. Nie trzeba było długo czekać na kolejną udaną akcję jastrzębian. W 65. minucie było już 3:0 dla GKS-u. Kapitan GKS Kamil Jadach, wykorzystał podanie od Adriana Kopacza i celnie umieścił piłkę w bramce przeciwnika.

Jastrzębski zespół całkowicie kontrolował grę i nie dopuszczał gości do głosu. Mało brakowało, a mogłobyć 4:0. Dopiero co wprowadzony na boisko Farid Ali strzelał na bramkę, lecz piłka uderzyła w boczną siatkę. Dwie minuty później bliski szczęścia był Caniboł. Efektywny strzał z przewrotką, skierował piłkę kilka metrów od słupka bramki Stali. Pięć minut przed końcem meczu swojej szansy szukał Damian Tront, ale piłka poleciała wysoko nad bramką.

GKS 1962 Jastrzębie - Stal Brzeg 3:0 (1:0)
1:0 - Daniel Szczepan (6 min.)
2:0 - Adrian Kopacz (51 min.)
3:0 - Kamil Jadach (65 min.)

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Damian Zajączkowski, Kacper Kawula, Dominik Kulawiak, Adrian Kopacz (75. Farid Ali), Damian Tront, Tomasz Musioł (65. Wojciech Caniboł), Dawid Weis, Dominik Szczęch, Daniel Szczepan (87. Tomasz Dzida), Kamil Jadach (84. Bartosz Szepeta).

Stal Brzeg: Amin Stitou - Rafał Mikła (68. Michał Maj), Piotr Józefkiewicz, Michał Sikorski, Damian Kiełbasa, Bartłomiej Kulczycki, Tomasz Mencel, Marcin Nowacki (85. Marcin Mazur), Krzysztof Gancarczyk, Tomasz Gajda (68. Dawid Lipiński), Łukasz Żegleń (76. Tomasz Jaworski).