GKS 1962 wygrywa na Stadionie Miejskim

W meczu 14. kolejki II ligi pokonujemy Rozwój Katowice 3:1. Bramki dla GKS-u zdobyli Kamil Adamek oraz dwie Kamil Jadach!

Początek meczu nie był zbyt obiecujący. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć większego zagrożenia pod bramką przeciwnika, a strzały z dystansu Daniela Paszka czy Damiana Tronta przelatywały wysoko nad bramką. Na pierwszą naprawdę godną odnotowania sytuację trzeba było czekać do 31. minuty. Niestety była to akcja bramkowa katowiczan, a Grzegorza Drazika pokonał Kamil Łączek.

Pięć minut później było groźnie pod bramką gości po przedłużeniu dośrodkowania przez Kamila Jadacha, ale nikt nie dobił piłki lecącej wzdłuż linii bramkowej. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy  GKS miał dużo szczęścia. Grzegorz Drazik został przelobowany, a piłkę z linii bramkowej wybił Oskar Mazurkiewicz.

Drugą połowę jastrzębski zespół rozpoczął bardzo zmobilizowany, a w dodatku w 52. minucie zawodnik Rozwoju, Bartosz Jaroszek obejrzał drugą żółtą kartkę i GieKsa grała z przewagą jednego zawodnika. W 55. minucie i ładnej akcji gospodarzy mocno z kilkunastu metrów uderzał Krzysztof Gancarczyk, ale Soliński był na miejscu.

W 60. minucie na placu gry pojawił się Kamil Adamek i sześć minut po wejściu doprowadził do wyrównania, z bliska wpychając piłkę do bramki Rozwoju. Po zdobyciu bramki jastrzębianie  atakowali z jeszcze większym zacięciem, czego efekt przyszedł w 78. minucie. Po uderzeniu Adamka piłkę ręką zatrzymał jeden z zawodników gości i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Kamil Jadach i pewnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Solińskiemu.

W doliczonym czasie gry i faulu na Dominiku Szczęchu arbiter drugi raz wskazał na „wapno”. Do piłki ponownie podszedł  kapitan GKS i drugi raz pewnie pokonał bramkarza katowiczan, ustalając wynik meczu. „Carlos” uczcił tym samym swój 250 mecz w barwach GKS-u, który co prawda miał miejsce podczas meczu z Garbarnią Kraków, ale przed dzisiejszym spotkaniem z rąk prezesów GKS-u odebrał pamiątkową statuetkę z tej okazji.

21 października, Jastrzębie-Zdrój, godzina 14:00
GKS 1962 Jastrzębie - Rozwój Katowice 3:1 (0:1)
0:1 - Kamil Łączek (31 min.)
1:1 - Kamil Adamek (66 min.)
2:1 - Kamil Jadach (79 min., rzut karny)
3:1 - Kamil Jadach (90+2 min., rzut karny)

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Kacper Kawula, Dawid Weis (87. Dominik Szczęch), Damian Tront, Krzysztof Gancarczyk, Farid Ali (70. Tomasz Dzida), Kamil Jadach, Daniel Szczepan (60. Kamil Adamek).

Rozwój Katowice: Bartosz Soliński - Michał Czekaj, Michał Szeliga, Kamil Łączek, Michał Płonka, Kacper Tabiś (64. Paweł Szołtys), Kamil Bętkowski (58. Marcin Kowalski), Bartosz Jaroszek, Daniel Kamiński (86. Piotr Barwiński), Przemysław Mońka, Daniel Paszek.

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).
Żółte kartki: Tront, Weis (GKS) oraz Jaroszek, Kamiński, Szeliga, Kowalski Czekaj (Rozwój).