GKS 1962 Jastrzębie wygrywa sparing z Rozwojem Katowice

W meczu sparingowym rozegranym w zamian za ligowe spotkanie z Błękitnymi Stargard, pokonaliśmy 3:1 naszego ligowego rywala, Rozwój Katowice

Od początku spotkania widoczna była bardzo duża przewaga naszego zespołu, a gra toczyła się praktycznie cały czas na połowie Rozwoju. Jako pierwszy bramce Golika zagroził Farid Ali, uderzając z szesnastu metrów, lecz bramkarz Rozwoju zdołał wybić piłkę na róg. Minutę później jednak było już 1:0 dla GKS-u po samobójczym trafieniu Seweryna Gancarczyka. Po kolejnych kilkudziesięciu sekundach mogło być 2:0, lecz Daniel Szczepan nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Pierwszą groźną sytuację katowiczanie stworzyli dopiero w 32. minucie, kiedy to po rzucie rożnym i strzale głową piłka poszybowała niewiele ponad naszą poprzeczką. Chwilę później w polu karnym Rozwoju faulowany był Kacper Czajkowski i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Kamil Jadach i pewnym strzałem pokonał Golika. Trzy minuty później Rozwój zdobył kontaktowego gola. Przed polem karnym piłkę stracił Grzegorz Drazik i Adam Żak nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w pustej bramce. W końcówce pierwszej połowy Rozwój nieco przycisnął, ale dwukrotnie nie dał się zaskoczyć Drazik.

W drugiej połowie to Rozwój przez pierwszych kilkanaście minut osiągnął sporą przewagę, jednak nie wiązało się to z klarownymi sytuacjami. Groźnie było za to pod bramką Rozwoju. Bliscy podwyższenia prowadzenia byli Caniboł i Semeniuk. Z kolei w 65. minucie świetną paradą popisał się Bartosz Szelong, wybijając piłkę na róg po strzale głową z kilku metrów. Nasz golkiper kilka minut później ponownie uratował nas przed stratą bramki, broniąc uderzenie z linii pola karnego.

Mimo nieznacznej przewagi Rozwoju to my zdołaliśmy zdobyć kolejnego gola. W 87. minucie ładnym uderzeniem tuż przy słupku zza pola karnego popisał się Marcin Ruda, ustalając wynik meczu na 3:1. Ostatni test przed ligą można zatem uznać za udany, zarówno jeśli chodzi o wynik, jak i grę naszego zespołu przez większość meczu.

3 marca, Katowice, godz. 16:00
Rozwój Katowice – GKS 1962 Jastrzębie 1:3 (1:2)
0:1 - Seweryn Gancarczyk (8 min., samobójcza)
0:2 - Kamil Jadach (35 min., rzut karny)
1:2 - Adam Żak (38 min.)
1:3 - Marcin Ruda (87 min.)

Rozwój Katowice: Bartosz Golik (75. Bartosz Soliński) - Michał Szeliga (Kajetan Kunka), Przemysław Gałecki, Seweryn Gancarczyk (80. Rafał Kuliński), Kamil Łączek, Rafał Kuliński (75. Bartosz Marchewka), Tomasz Wróbel (75. Olivier Lazar), Daniel Kamiński (75. Piotr Barwiński), Marcin Kowalski, Kacper Tabiś (80. Tomasz Wróbel), Adam Żak.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik (46. Bartosz Szelong) - Oskar Mazurkiewicz (65. Damian Zajączkowski), Kacper Czajkowski (46. Piotr Pacholski), Kamil Szymura, Dominik Kulawiak (83. Kacper Kawula), Farid Ali, Damian Tront, Bartosz Jaroszek (62. Marcin Ruda), Krzysztof Gancarczyk (46. Dominik Szczęch), Kamil Jadach (57. Bartosz Semeniuk), Daniel Szczepan (51. Wojciech Caniboł).