GKS przegrywa na wyjeździe z Koroną Kielce 3:2

W meczu 2. kolejki Fortuna 1 Ligi przegrywamy na wyjeździe z Koroną Kielce 2:3. Gole dla GKS-u Jastrzębie zdobyli w tym spotkaniu Daniel Rumin i Marek Mróz.

Od początku spotkania gospodarze mocno zaatakowali i już w pierwszej akcji groźnie z dystansu uderzał Szymusik. Chwilę później Korona wyszła na prowadzenie za sprawą Kiełba, który z bliska pokonał Pawełka uderzeniem głową. Po nieudanym początku nasz zespół w kolejnych minutach mocniej zaatakował. W 6. minucie uderzał Feruga, lecz piłka po drodze odbiła się od jednego z zawodników gospodarzy i Kozioł nie miał problemów z interwencją. Przed upływem kwadransa jeszcze kilkukrotnie GieKSie udało się przeprowadzić groźne kontrataki, lecz brakowało dokładnego, ostatniego podania i precyzji, jak choćby przy uderzeniu Rumina z ostrego kąta. W 21. minucie to gospodarze przeprowadzili kontratak, który bardzo ładnym uderzeniem w okienko bramki Pawełka zakończył Łysiak.

Odpowiedź jastrzębskiego zespołu przyszła dość szybko, bo już po sześciu minutach. Sprzed pola karnego uderzał Skórecki, futbolówka trafiła przed bramkę do niepilnowanego Rumina, który zdobył kontaktowego gola. Kilkadziesiąt sekund później do dużego wysiłku zmuszony był Kozioł. Z dystansu uderzał Mróz, ale golkiper Korony zdołał odbił piłkę do boku. Kolejne minuty to gra głównie w środku pola. Żadna ze stron nie zdołała stworzyć większego zagrożenia, choć na bramkę Pawełka główkował Kiełb, ale nasz kapitan nie był zmuszony do interwencji i na przerwę gospodarze schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Początek drugiej połowy to dobra okazja dla gości. Po rzucie z autu piłka trafiła do Mroza, który uderzył z kilkunastu metrów, lecz Kozioł w ostatniej chwili zdołał zatrzymać futbolówkę. Kolejne minuty nie przyniosły zbyt wielu sytuacji pod żadną z bramek. Gospodarze nie pozwalali przeciwnikowi na zbyt wiele w okolicy swojego pola karnego, a jeśli już znaleźliśmy się przed bramką Kozioła, dobrze interweniowała defensywa lub brakowało dokładności w naszych zagraniach. Z biegiem czasu GKS próbował atakować coraz większą liczbą zawodników, przez co narażaliśmy się na groźne kontry. Jedna z nich, w 77. minucie, mogła zakończyć się trzecią bramką dla kielczan, jednak w sytuacji sam na sam z Długoszem świetnie interweniował Pawełek.

W 80. Minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł wprowadzony w drugiej połowie za Rumina Szczepan. Uderzył w krótki róg, mocno, ale Kozioł wybił na róg. Stały fragment gry świetnie wykonał Feruga, piłka trafiła na czwarty metr do Mroza, który bez problemu zdobył drugiego gola dla jastrzębskiej ekipy. Gospodarze w 86. minucie mogli ponownie wyjść na prowadzenie. W naszym polu karnym piłkę otrzymał Thiakane, lecz w ostatniej chwili został zablokowany. Gdy wydawało się, że jastrzębianie wywieźli z Kielc remis, w naszym polu karnym faulował Kulawiak i sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Thiakane. Ostatecznie gospodarze utrzymali prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego i dopisali do swojego konta trzy punkty.

Sobota, 5 września, godz. 12:40
Korona Kielce - GKS Jastrzębie 3:2 (2:1)
1:0 - Jacek Kiełb 2’
2:0 - Paweł Łysiak 21’
2:1 - Daniel Rumin 27’
2:2 - Marek Mróz 82’
3:2 - Emile Thiakane 89’ (rzut karny)

Korona Kielce: Marek Kozioł - Grzegorz Szymusik, Themistoklís Tzimópoulos, Przemysław Szarek, Rafał Grzelak (74. Kornel Kordas), Jacek Podgórski (68. Mateusz Sowiński), Iwo Kaczmarski (68. Wiktor Długosz), Mateusz Cetnarski (72. Piotr Basiuk), Jacek Kiełb (72. Maciej Firlej), Paweł Łysiak, Emile Thiakane.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek (k) - Mateusz Bondarenko, Mateusz Słodowy, Patryk Skórecki (87. Dominik Szczęch), Farid Ali, Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak, Daniel Feruga, Marek Mróz, Łukasz Zejdler (65. Kamil Jadach), Daniel Rumin (65. Daniel Rumin).