GKS Jastrzębie - Radomiak Radom 0:1 [video]

W meczu 3. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Jastrzębie przegrywa  w Wodzisławiu Śląskim z Radomiakiem Radom 0:1. Jedynego gola zdobył w 19. minucie spotkania Karol Angielski.

Goście już w pierwszej groźniejszej akcji, którą stworzyli, wyszli na prowadzenie. W 10. minucie spotkania Drazik obronił strzał jednego z zawodników Radomiaka, ale przy dobitce Angielskiego z kilku metrów był bezradny. Do remisu mógł doprowadzić dziesięć minut później Ali, który otrzymał świetne podanie od Ferugi. Jastrzębski pomocnik w sytuacji sam na sam przelobował golkipera przyjezdnych, lecz piłka przeleciała obok słupka. W 35. minucie Radomiak miał rzut wolny sprzed pola karnego. Do piłki podszedł Karwot, jednak piłka odbiła się od muru i przeleciała nieznacznie nad poprzeczką. Kilka minut później kolejny raz groźnie zaatakowali goście, którzy wyszli z kontrą w liczebnej przewadze. Do obrony zdążył jednak wrócić Szcześniak i w ostatniej chwili zablokować uderzenie.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy z dystansu uderzał Angielski, ale Drazik nie dał się zaskoczyć. Przed upływem godziny gry Bondarenko mógł doprowadzić do remisu. Po rzucie rożnym obrońca GieKSy doszedł do uderzenia, lecz Radomiakowi dopisało sporo szczęścia, bowiem piłka trafiła w słupek. W odpowiedzi kilka razy groźnie zrobiło się w jastrzębskim polu karnym, ale wynik nie uległ zmianie. W 73. minucie goście wykonali rzut rożny, po którym niecelnie sprzed pola karnego uderzał Skórecki.  W ostatnich minutach to Radomiak był bliżej podwyższenia prowadzenia, niż jastrzębski zespół zdobycia wyrównującego gola. Drazik nie dał się jednak pokonać ani Boguszowi po uderzeniu z dystansu, ani Kvocerze, który znalazł się sam na sam z  bramkarzem GKS. Nabiegał jednak z ostrego kąta, co nie ułatwiło mu zadania. W końcówce nasz goście postawilo wszystko na jedną kartę i zaatakowali większą liczbą zawodników, jednak nie przyniosło to skutków i po końcowym gwizdku sędziego to Radomiak cieszył się z trzech punktów.

11 września, Wodzisław Śląski, godz. 16:00
GKS Jastrzębie - Radomiak Radom 0:1 (0:1)
0:1 - Karol Angielski 10’

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Mateusz Bondarenko, Mateusz Słodowy, Patryk Skórecki, Farid Ali (76. Kamil Jadach), Kryspin Szcześniak, Dominik Kulawiak (53. Szymon Zalewski), Daniel Feruga, Marek Mróz, Łukasz Zejdler, Daniel Rumin (63. Daniel Szczepan).

Radomiak Radom: Mateusz Kochalski - Maciej Świdzikowski, Miłosz Kozak (84. Milan Kvocera), Leandro (90. Dominik Sokół), Michał Kaput (66. Karol Podliński), Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Karol Angielski, Artur Bogusz, Damian Gąska (66. Mateusz Lewandowski), Meik Karwot.

Sędzia: Sebastian Krasny
Żółte kartki: Feruga, Słodowy (GKS).