Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach

W weekend, 26-27 marca, w „Korfantym” odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski - IV Liga Juniorów 2022 (województwo śląskie) pod patronatem Grzegorza Matusiaka – Posła RP, Piotra Szeredy – Przewodniczącego Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach

Honorowy patronat nad zawodami objęła Pani Prezydent Miasta -  Anna Hetman, która w sobotę oficjalnie otworzyła zawody życząc młodym zawodnikom wielu pięknych partii i satysfakcji z udziału w zawodach.

W dwudniowych zmaganiach wzięło udział ponad 200 młodych zawodników. Najmłodszy z nich liczył niecałe 4 lata, najstarszy - 18.

Szachy to wspaniała gra, która uczy logicznego myślenia i przewidywania.  Rozgrywki szachowe doskonale wpływają na zwiększenie koncentracji i pamięci. Szachy, to dyscyplina ucząca akceptacji samego siebie, a także określająca odpowiednie wzorce m.in. szacunek dla rywala. Cieszę się,  że szachy są wciąż atrakcyjne dla młodego pokolenia – mówiła dyrektor szkoły Ewa Mentel.

Choć szachy są grą wymagająca spokoju i analitycznego myślenia, myliłby się ten, kto uznałby, że nie wyzwalają emocji, typowych dla innych dyscyplin sportu.

- Grę w szachy ja i moi koledzy rozpoczęliśmy w wieku 9, 10 i 11 lat. To gra wymagająca skupienia, zwłaszcza pod koniec rozgrywki, kiedy to decyduje się, kto wygra. My potrafimy przewidzieć 3-4 ruchy swoje i przeciwnika do przodu, ale mistrzowie mówią o 10 czy nawet 11 – mówiła jedna z uczestniczek zawodów, reprezentująca klub szachowy z Pawłowic Śląskich.

 - Zawodnikom UKS "Szach Mat Zabrze", UKS "Pionier" III Jastrzębie Zdrój, MDK Chorzów  gratulujemy zajęcia I, II, III  miejsca  i życzymy dalszych sukcesów. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: Drużynowe Mistrzostwa Polski - IV Liga Juniorów 2022 (województwo śląskie) (chessarbiter.com) - informują organizatorzy. 

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].