Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trudny początek sezonu drużyny JKH GKS Jastrzębie [ZDJĘCIA]

W niedzielnym meczu 2. kolejki PHL hokeiści JKH GKS Jastrzębie mimo znacznej przewagi w strzałach na bramkę ponownie musieli uznać wyższość rywala. Tym razem Jastor dość niespodziewanie zdobyła drużyna Tauron Podhala Nowy Targ, zwyciężając 4:0 (3:0, 0:0, 1:0).

Trudny początek sezonu drużyny JKH GKS Jastrzębie [ZDJĘCIA]

Podopieczni Roberta Kalabera przystąpili do niedzielnego pojedynku z wielką ochotą do gry. Jastrzębianie chcieli błyskawicznie otworzyć wynik, aby poprawić sobie i kibicom nastroje po piątkowej porażce z Zagłębiem Sosnowiec. Niestety, kibice byli świadkami trudnej powtórki z inauguracji sezonu. Uderzenia gospodarzy świetnie bronił bramkarz Kevin Lindskoug, któremu ofiarnie pomagali obrońcy "Szarotek". Z kolei Bence Balizs skapitulował już podczas pierwszej przewagi Podhala, gdy w 11. minucie pokonał go Martin Przygodzki. Goście szybko poszli za ciosem, strzelając w ciągu kolejnych siedmiu minut drugą i trzecią bramkę, przy czym ostatnia z nich to efekt udanej kontry wykończonej przez Bartłomieja Neupauera. 

W drugiej tercji gospodarze nadal "bili głową w mur", nie potrafiąc skutecznie wykorzystać aż trzech gier w przewadze. W ofensywie nie pomagała także rosnąca nerwowość wynikająca z niekorzystnego wyniku. Jak należy wykorzystywać power-play, rywale pokazali na początku trzeciej partii, gdy niespełna dwadzieścia sekund po karze dla Marcina Horzelskiego wynik ustalił Ołeksij Worona. Ukraiński napastnik w 47. minucie znakomicie znalazł lukę przy krótkim słupku jastrzębskiej bramki, trafiając w okienko. Do końca zawodów zespół JKH próbował zdobyć choć honorową bramkę, ale na inauguracyjnego gola sezonu 2022/23 jeszcze będą musieli poczekać. 

To bez wątpienia trudny moment dla sztabu trenerskiego i zawodników JKH GKS Jastrzębie. Należy szybko wyciągnąć wnioski i we wtorek w derbach z GKS-em Katowice zaprezentować się z możliwie najlepszej strony.

JKH GKS Jastrzębie - TAURON Podhale Nowy Targ 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kibic2022 (5.172. * .88) 13.09.2022 22:32

Może transfery były udane, ale chyba nie ....
Zawodnicy z tzw. stażem: Nalewajki i inni "zasiedziali" w GKS walczą a nowi nic. Dobrzy zawodnicy ale mentalnie słabi. Coś tu jest nie tak, nie mamy kasy a wydajemy bez sensu. Panowie z Zarządu obudźcie się, ktoś marnotrawi tak ciężko zarobione pieniądze. No chyba że wam też to pasuje. Pozdrawiam

~Arek2343 (89.72. * .169) 13.09.2022 07:52

Co się stało z tą drużyną???