Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

KARUZELA TRANSFEROWA – lato 2022 (część 2)

Bieżący materiał zawiera bardzo dużo ciekawych informacji o piłkarzach, którzy dokonali zmiany barw klubowych w drużynach raciborskiej i rybnickiej A klasy.

KARUZELA TRANSFEROWA – lato 2022 (część 2)
Bartosz Stawarski w najbliższym sezonie będzie reprezentował Silesię Lubomia

A klasa (Podokręg Racibórz)

LKS Studzienna

Przybyli: Patryk Podstawka (Grzegorzowice), Dawid Szymiczek (Ocice Racibórz), Michał Koczor (Kornowac), Paweł Trzcionka (Orzeł Dzierżysław).

Ubyli: Maciej Paskuda (kontuzja), Franciszek Heflinger i Mateusz Janik (nie wznowili treningów).

LKS 07 Markowice

Przybyli: Paweł Grud (Tworków), Bartosz Żagiel, Daniel Komorek i Michał Radecki (Kornowac), Piotr Stawinoga (wznowił treningi), Gracjan Sroka (z drużyny juniorów).

Ubyli: Jakub Grochal (Czarni Nowa Wieś), Marcin Kramarczyk (Naprzód Zawada), Patryk Luda (Cyprzanów), Nataniel Hiltawski (Ocice Racibórz), Szymon Bajer (Naprzód Krzyżkowice), Rafał Wita (Adamowice), Piotr Wołek i Łukasz Stecko (kontuzje), Jacek Depta (nie wznowił treningów).

LKS Silesia Lubomia

Przybyli: Filip Franiczek (Unia Turza Śląska), Patryk Gałązka (Krzyżanowice), Marcin Bednarek (Granica Ruptawa), Bartosz Stawarski i Kamil Wolski (Naprzód Borucin), Michał Bidziński (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Kamil Kocur (Naprzód Rydułtowy), Mateusz Krasicki (wolny zawodnik).

Ubyli: Ołeksandr Szeweluchin i Mateusz Kondziołka (ROW Rybnik), Leszek Romański (Zameczek Czernica), Aleksander Kwiek (nie wznowił treningów).

LKS Naprzód 32 Syrynia

Przybyli: Jarosław Brachman (trener), Tomasz Kabut (Odra Wodzisław Śląski), Aleksander Pluta (Unia Racibórz), Radosław Szpak (Czarni Nowa Wieś), Mateusz Błędowski (Unia Turza Śląska II), Wojciech Szpak, Olivier Granieczny i Kacper Wojtczak (Odra Centrum Wodzisław Śląski).

Ubyli: Jacek Trzeciak (trener), Dawid Fedorów (Chałupki), Łukasz Kubica (Przyszłość Rogów), Mateusz Jabłonka (Naprzód Zawada), Dawid Sowa (Pietraszyn), Paweł Broda (kontuzja), Kamil Nowak, Marek Pawlus i Pavel Dziambitski (nie wznowili treningów).

KS Przyszłość Rogów

Przybyli: Kamil Zychma (Naprzód Borucin), Marcin Pawłowski (Krzyżanowice), Denis Świerczek (Naprzód Czyżowice), Łukasz Kubica (Naprzód Syrynia), Krzysztof Michna (Odra Nieboczowy), Błażej Jęczmionka (Rozwój Bełsznica).

Ubyli: Tomasz Antończyk (Unia Turza Śląska), Tymoteusz Sosnecki (Rozwój Bełsznica), Mateusz Bugla (Naprzód Zawada).

LKS Rozwój Bełsznica

Przybyli: Paweł Miczek (Naprzód Borucin), Tymoteusz Sosnecki (Przyszłość Rogów), Dawid Kuźdub i Jarosław Pietrzak (Polonia Łaziska), Dawid Papierok (Poltent Inter Krostoszowice), Mariusz Pietrzak (Wicher Wilchwy), Jakub Sochacki (Przyszłość Rogów – z drużyny juniorów), Sławomir Glenc (wznowił treningi).

Ubyli: Adrian Matera (Naprzód Czyżowice), Błażej Jęczmionka (Przyszłość Rogów), Szymon Leśnik (Unia Turza Śląska II), Kamil Panic (kontuzja).

LKS Odra Nieboczowy

Przybyli: Jarosław Wieczorek (Unia Książenice), Paweł Kowol i Jakub Niedbała (Kornowac), Paweł Kałuża (Płomień Kobyla), Marcin Litka (Cyprzanów), Gracjan Fogiel (Odra Centrum Wodzisław Śląski), Jakub Litewka (Odra Wodzisław Śląski – z drużyny juniorów), Paweł Wieczorek i Kewin Mokry (wolni zawodnicy), Seweryn Szryt (wznowił treningi).

Ubyli: Krzysztof Michna (Przyszłość Rogów), Rafał Kołek i Janusz Piątek (Wypoczynek Buków), Aleksander Dembowy (kontuzja), Marcin Ochojski (zakończył grę), Andrzej Mazurek, Jakub Kopel i Robert Kaniepień (nie wznowili treningów).

LKS Zabełków

Przybyli: Piotr Macura (Wypoczynek Buków), Mateusz Warzeszka (Owsiszcze), Szymon Lechocki (Naprzód Krzyżkowice).

Ubyli nikt.

KS Kolejarz Chałupki

Przybyli: Pavel Moskal (Lokomotiva Petrovice), Adam Hruška (Slavia Orlová-Lutyně), Patrik Mirga (Slovan Záblatí), Michał Fulneczek (Krzyżanowice), Dawid Fedorów (Naprzód Syrynia), Bartosz Winkler i Ireneusz Marcinkowski (Grzegorzowice), Kacper Kaczor (Podbeskidzie Bielsko-Biała – z drużyny juniorów), Kacper Madeja (Krzyżanowice – z drużyny juniorów).

Ubyli Pavel Zahatlan (Lokomotiva Petrovice), Dawid Jordan (Radziejów-Popielów).

LKS Lyski

Przybyli: Szymon Cichecki (Zuch Orzepowice), Kacper Gołek (Naprzód Rydułtowy), Michał Zięba (Włókniarz Kietrz), Tomasz Palica (wolny zawodnik), Krzysztof Seemann i Mateusz Janus (wznowili treningi).

Ubyli: Rafał Kotala (Jedność Jejkowice).

LKS Czarni Nowa Wieś

Przybyli: Sławomir Bluszcz (trener), Zbigniew Grasman (Kornowac), Dariusz Odon i Mateusz Marcol (Rymer Rybnik), Kamil Pragnący i Dariusz Bromboszcz (Decor Bełk II), Jakub Grochal (Markowice), Kamil Kubala i Szymon Kubala (Płomień Kobyla), Radosław Malejka (wolny zawodnik), Sławomir Zielonka (wznowił treningi).

Ubyli: Leszek Mańka (trener), Sebastian Pielczyk (Dąb Gaszowice II), Radosław Szpak (Naprzód Syrynia), Sebastian Krystman, Bartosz Fojcik, Dominik Trzetrzelewski i Arkadiusz Kozłowski (Jedność Grabownia-Golejów), Przemysław Kuczera (nie wznowił treningów).

LKS Zgoda Zawada Książęca

Przybyli: Artur Daszek (Raszczyce), Robert Kurzeja (Nędza), Adam Konsek (Zuch Orzepowice), Michał Gwioździk (Wicher Wilchwy), Ralf Bobrzik (wolny zawodnik).

Ubyli: Michał Górny (Raszczyce), Wojciech Klecha (Pawłów).

LKS Buk Rudy

Przybyli: Tomasz Bok (trener), Michał Wilczek (Jedność Jejkowice II), Mikołaj Okulicki, Szymon Kalemba i Patryk Hamiga (wznowili treningi), Oliwier Niemiec i Kacper Grabowicz (z drużyny juniorów).

Ubyli: Marcin Hulim (trener), Wojciech Wacławczyk (Raszczyce), Paweł Swoboda (Sokół Chwałęcice), Bartosz Gostomski (Ruda Kozielska).

LKS Pawłów

Przybyli: Bogusław Sobek (Unia Racibórz), Bartosz Trębacz (Małapanew Ozimek), Maciej Jędrzejewski (Raszczyce), Wojciech Klecha (Zgoda Zawada Książęca), Sebastian Kapinos (Grzegorzowice), Patrick Gwóźdź (wznowił treningi).

Ubyli: Adam Jurczyk (Ocice Racibórz), Jakub Przybyła (Gamów), Łukasz Witt (Wojnowice).

KS 1905 Krzanowice

Przybyli: nikt.

Ubyli: Piotr Święty (Ocice Racibórz), Bartosz Dominik (Pilszcz).

LKS Start Pietrowice Wielkie

Przybyli: Jakub Ziemkiewicz (Unia Racibórz), Szymon Fleger (Stal Kuźnia Raciborska), Adrian Chałupiński (Pilszcz), Nikodem Włoch i Marcin Kozub (wznowili treningi).

Ubyli nikt.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].