Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ważna wygrana GKS-u Jastrzębie

W meczu 11. kolejki eWinner 2. Ligi GKS wygrał przy Harcerskiej z rezerwami Zagłębia Lubin 3:1. Gole dla zespołu zdobyli Dariusz Kamiński, Daniel Szymczak i Szymon Gołuch.

Ważna wygrana GKS-u Jastrzębie

Pierwsza połowa niedzielnej rywalizacji GKS-u z Zagłębiem nie była wielkim widowiskiem. Oba zespoły stworzyły co prawda kilka sytuacji pod bramką rywala, jednak nie można powiedzieć, by były to sytuacje stuprocentowe. Zespół GKS-u dwie najlepsze okazje stworzył sobie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, kiedy to najpierw z rzutu wolnego z ponad trzydziestu metrów celnie uderzał Lech, ale Matys końcami palców sparował piłkę na róg, po którym piłka spadła metr przed bramką pod nogi Kamińskiego, lecz ostatecznie goście zdołali uchronić się przed stratą gola.

W drugiej połowie na murawie działo się już znacznie więcej. W 54. minucie blisko gola samobójczego był jeden z lubinian. W odpowiedzi dobrą okazję do otworzenia wyniku stworzyli sobie goście, ale czujność w bramce zachował Drazik, broniąc płaskie uderzenie. Z kolei w 56. minucie zagrana długa piłka minęła linię defensywy Zagłębia i w dogodnej sytuacji znalazł się Gołuch, lecz naciskany przez rywala posłał piłkę obok bramki.

Wynik meczu otworzył w 68. minucie Dariusz Kamiński, który w sytuacji sam na sam przeniósł piłkę nad interweniującym na przedpolu Matysem i gospodarze wyszli na prowadzenie. Zaledwie trzy minuty później wynik podwyższył wprowadzony na murawę kilkadziesiąt sekund wcześniej Daniel Szymczak, wykańczając strzałem z kilku metrów akcję drużyny. W 77. minucie było już 3:0, a na listę strzelców wpisał się Szymon Gołuch, pokonując bramkarza precyzyjnym, płaskim uderzeniem przy słupku. Goście na trzecie trafienie odpowiedzieli bardzo szybko, bo już w minucie 79., kiedy to sytuację sam na sam z Drazikiem wykorzystał Szafranek. Swoją okazję na gola w tym spotkaniu miał jeszcze w końcówce spotkania Stanclik, któremu jednak po indywidualnej akcji w ostatniej fazie odskoczyła piłka, w efekcie czego skutecznie interweniował golkiper gości.

GKS Jastrzębie - Zagłębie II Lubin 3:1 (0:0)

  • 1:0 - Dariusz Kamiński 68’
  • 2:0 - Daniel Szymczak 71’
  • 3:0 - Szymon Gołuch 77’
  • 3:1 - Wojciech Szafranek 78’

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JolaJola (87.239. * .85) 19.09.2022 21:52

Mogli by spaść za beszczelnie wyrzucone dzieci z akademii tego im życzę