Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel zagra o Superpuchar Polski [ZAPOWIEDŹ]

W najbliższą środę w Lublinie zespół JW stanie do walki o pierwsze trofeum w tym sezonie. O godzinie 18:00 w Hali Globus zmierzy się z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w boju o Superpuchar Polski.

Jastrzębski Węgiel zagra o Superpuchar Polski [ZAPOWIEDŹ]

To jest pierwsze trofeum do zdobycia w sezonie. Zarówno my, jak i nasi rywale zrobimy wszystko, żeby je wygrać. Jako że przed nami mnóstwo kilometrów do Lublina, to zawsze fajnie jest pokonywać taką trasę po zwycięstwie – mówi Łukasz Wiśniewski, środkowy drużyny.

Przed rokiem mecz o Superpuchar również odbył się w lubelskiej Hali Globus, przeciwnikiem JW także była ZAKSA i wówczas zawodnicy JW wyszli z tej konfrontacji zwycięsko, sięgając po raz pierwszy w historii Klubu po to właśnie trofeum.

Zeszłoroczne starcie zakończyło się wygraną Jastrzębskiego Węgla w trzech setach, a MVP tamtego spotkania został wybrany Tomasz Fornal.

Później jednak na wszystkich polach kędzierzynianie okazali się lepsi – w lidze, Pucharze Polski oraz Lidze Mistrzów.

Tamten sezon zostawiamy za nami. W tych starciach z ZAKSĄ nie byliśmy w super dyspozycji, zarówno w Lidze Mistrzów, jak i w finale PlusLigi. To nie była nasza siatkówka. Natomiast oddajmy ZAKSIE to, co ich. Oni w tamtym sezonie byli nie do „ruszenia”, dominowali na każdym polu. Tamten sezon należał do nich, ale mam nadzieję, że w tym roku uda nam się wrócić na tron – stwierdza Wiśniewski.

Pochodzący z Włodawy na Lubelszczyźnie Wiśniewski liczy na mocne wsparcie z trybun w Hali Globus, zarówno ze strony własnych kibiców, jak i lokalnych fanów.

Jest to teren neutralny, więc liczymy, że lubelscy kibice również przyjdą na mecz, żeby zobaczyć dobrą siatkówkę, a my zrobimy wszystko, żeby taką siatkówkę zaprezentować. Mi osobiście fajnie jest tu przyjeżdżać w rodzinne strony, więc zawsze z wielką frajdą wchodzę na tę halę – kończy Wiśniewski.

Początek środowego meczu o AL-KO Superpuchar Polski o godzinie 18:00.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].