Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Hit PlusLigi dla Jastrzębskiego Węgla

W hicie 8. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Asseco Resovię Rzeszów 3:0.

Hit PlusLigi dla Jastrzębskiego Węgla

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od udanego bloku Tomasza Fornala na Jakubie Buckim. W dalszej fazie premierowego seta to właśnie atakujący Asseco Resovii Rzeszów wziął sprawy w swoje ręce i zaczął posyłać potężne „bomby”. Kiedy zawodnicy JW zdołali zdjąć go z pola serwisowego na tablicy widniał już wynik 5:3. Później przewaga bojowo nastawionych rzeszowian wynosiła już cztery „oczka” (8:4). Dzięki znakomitej skuteczności Stephena Boyera w ataku i świetnym, kąśliwym zagrywkom Trevora Clevenota gospodarze potrafili odrobić straty, a następnie po kolejnym punktowym bloku Fornala na Buckim zyskali przewagę. Czas dla trenera gości, następnie as Clevenota, który zwiększył prowadzenie do dwóch punktów (10:8). Resovia odpowiedziała tym samym. As Toreya Defalco odwrócił wynik na stronę drużyny z Podkarpacia (11:12). Później to rywale mieli dwa „oczka” w zapasie, ale za sprawą Clevenota gospodarze  wyrównali stan seta po 16. Kolejny w tej partii as Clevenota wyprowadził zespół na czoło, ale Fabian Drzyzga odpowiedział tym samym i za moment to przeciwnicy byli z przodu. Do stanu 21:21 trwała walka cios za cios. Potem znów swoją „petardę” odpalił Bucki i zrobiło się po 23:21 dla Resovii. JW wytrzymał napór rywali i doprowadził do remisu po 23. Końcówka seta to „show” Boyera w polu serwisowym, który zamknął partię dwoma asami serwisowymi (26:24).

Początek drugiego seta to znów ostre natarcie ze strony rzeszowskiej drużyny (7:4, 8:5). I podobnie jak w premierowej odsłonie straty zaczęli niwelować na sprawą świetne dysponowanego Boyera (8:10, 10:11). Kiedy rywale odskoczyli na trzy punkty na placu gry pojawił się Rafał Szymura, który zmienił Clevenota (10:13). Gdy w polu serwisowym wreszcie odpalił Jurij Gladyr, przewaga rzeszowian zmalała do jednego punktu. Błąd Defalco w ataku z szóstej strefy oznaczał remis w secie 15:15. To było równoznaczne z przerwą na żądanie Giampaolo Medeiego. Potem przeciwnicy znów przejęli inicjatywę, ale błąd Jakuba Kochanowskiego w ataku raz jeszcze wyrównał stan seta (18:18). Identycznie jak w pierwszym secie do stanu po 21 trwała wymiana ciosów. Kontra Fornala wyprowadziła JW na prowadzenie 22:21. Pomyłka w polu serwisowym Buckiego była równoznaczna z rezultatem 23:22. Piłki setowe zapewnił sprytną „kiwką” Fornal (24:22).

Trzecia część spotkania rozpoczęła się po myśli rzeszowskiego zespołu. Najpierw gospodarze mieli kłopot z zatrzymaniem Buckiego, a po asie serwisowym Kochanowskiego wynik brzmiał 1:6. Kilka udanych zagrań Gladyra w ataku w połączeniu z błędem Defalco w ofensywie (8:5). W dalszym fragmencie partii rywale nadal trzymali na dystans. Przy wyniku 8:13 na boisko powrócił Clevenot. Asseco Resovia była już jednak w tym momencie mocno „nakręcona” w grze i trudno było ścigać punktowo rywali. Przy stanie 15:9 trener Marcelo Mendez wziął czas, ale przeciwnicy nadal nacierali. Po asie serwisowym Fornala na 16;19 jeszcze mogli mieć nadzieję na korzystny rezultat w tym secie. Chwilę później Łukasz Wiśniewski posłał asa na stronę gości i gospodarze mieli już tylko dwa „oczka” straty, a zaraz potem już tylko jeden punkt, bo postawili skuteczny blok (19:20). Po czasie wziętym przez trenera gości gospodarze odrobili straty (20:20). Końcowy fragment seta to walka cios za cios. Rywale jako pierwsi zyskali piłki setowe, ale JW obronił się, a następnie za sprawą świetnych serwów Jana Hadrava wygrał seta i cały mecz 3:0.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (26:24, 25:23, 26:24)

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].