Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
WOŚP w Raciborzu na godz. 18.40: 44 384,60 zł
O 17.20 było: 25 847,51 zł; skarbonka z PCS: 1643,21 zł i 3,60 euro; skarbonka z MDK: 334,83 zł

Jastrzębski Węgiel w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

W meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów zespół JW pokonał na wyjeździe mistrza Serbii Vojvodinę Nowy Sad 3:0 i na kolejkę przed końcem fazy grupowej zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Jastrzębski Węgiel w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Pierwszy punkt w środowym spotkaniu zdobył zespół JW, po tym jak gospodarze popełnili błąd dotknięcia siatki.  Od początku Serbowie podejmowali ryzyko w polu zagrywki, ale mylili się. W dalszym fragmencie seta gra była wyrównana. Potem jednak udało się gościom odskoczyć na dwa „oczka” (8:6). Mistrzowie Serbii wyrównali, ale później raz jeszcze JW przycisnął przeciwników. Zaczęło się od asa serwisowego Stephena Boyera (12:10). Następnie popracowali blokiem, w którym błyszczeli Tomasz Fornal i Jakub Macyra. Fornal znakomicie przyjmował mocne zagrywki ekipy z Nowego Sadu. Benjamin Toniutti dzięki tym precyzyjnym dograniom do siatki posyłał świetne piłki do kolegów z zespołu, a ci perfekcyjnie wieńczyli swoje akcje (18:13). Po nieczystym odbiciu piłki przez Żarko Ubiparipa przewaga wzrosła do siedmiu „oczek” (22:15). W końcówce partii mieli moment przestoju, kiedy Serbowie przy zagrywce Matiji Milanovicia obronili kilka setboli, ale wreszcie ich młody rozgrywający się pomylił i zaserwował w siatkę (25:22).

Start drugiego seta podobnie jak początkowy fragment meczu był wyrównany, ale od stanu 5:4 drużyna zaczęła odjeżdżać rywalom. Wiele piłek podbijali w obronie, a w kontrach nie do zatrzymania byli Fornal oraz Trevor Clevenot. As serwisowy Fornala oznaczał rezultat 11:6, a zaraz potem Clevenot znów bezlitośnie „okiwał” przeciwników. Trener Vojvodiny Slobodan Boskan próbował wybijać z rytmu przerwami na żądanie, ale bezskutecznie (12:6, 15:7). Po błędzie Radoslava Parapunova w ataku wynik brzmiał 16:9. Na dystansie seta na podwójnej zmianie pojawili się Eemi Tervaportti oraz Jan Hadrava i Czech od razu „zameldował się” na boisku udaną akcją z prawego skrzydła (18:11). W późniejszej części seta brylował debiutujący Moustapha M’Baye, który to blokiem zakończył drugą partię (25:16).

W trzeciego seta zawodnicy JW weszli z animuszem (3:0). I już ten start nadał ton całej partii. Z każdą kolejną akcją zespól rósł w siłę, a przeciwnicy tracili wiarę w końcowy sukces. Nie zwalniali tempa zwłaszcza liderzy w zespole w tym dniu, a więc Fornal i Clevenot (8:5, 10:5, 12:5). W pewnym momencie drużyna miała już dziesięć punktów przewagi (16:6). Przy wyniku 20:11 na placu gry pojawił się także drugi libero Maksymilian Granieczny. Takiej przewagi Jastrzębski Węgiel nie wypuścił już z rąk i po asie serwisowym Hadravy wygrał trzeciego seta i całe spotkanie 3:0. Tym samym na kolejkę przed końcem fazy grupowej zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Vojvodina NS Seme Nowy Sad – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 16:25, 14:25)

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].