Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
WOŚP w Raciborzu na godz. 19.29: 64 402,26 zł
O 18.40 było 44 384,60 zł; o 17.20: 25 847,51 zł; skarbonka z PCS: 1643,21 zł i 3,60 euro; skarbonka z MDK: 334,83 zł

Jastrzębski Węgiel poznał rywala w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski

11 stycznia odbyły się mecze 1/8 finału TAURON Pucharu Polski 2023. Rewelacyjny drugoligowiec CHKS Arka Chełm pokonał lidera Tauron I ligi MKS Avię Świdnik 3:0 i to z ekipa z Chełma będzie rywalem JW w walce o półfinał tych rozgrywek.

Jastrzębski Węgiel poznał rywala w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski

Czy wynik derbów Lubelszczyzny może zaskakiwać? I tak, i nie. Tak – gdyż drugoligowiec zwyciężył z pierwszoligowcem. Nie – ponieważ drużyna z Chełma została zbudowana z myślą o awansie na zaplecze PlusLigi, czego dowodzą nazwiska w jej składzie. Wielu zawodników chełmskiego klubu ma w swoim CV dłuższe lub krótsze epizody w klubach PlusLigi.

Są to m.in.: Mariusz Marcyniak (w przeszłości AZS Częstochowa, PGE Skra Bełchatów, Aluron CMC Warta Zawiercie, Cuprum Lubin), Mateusz Kowalski (MKS Będzin), Jan Lesiuk (BKS Bydgoszcz), Patryk Szwaradzki (PSG Stal Nysa, Ślepsk Malow Suwałki), Jakub Peszko (MKS Będzin, BKS Visła Bydgoszcz, LUK Lublin), Łukasz Łapszyński (Cuprum Lubin, AZS Politechnika Warszawska, Dafi Społem Kielce, PSG Stal Nysa), Kacper Popik (Aluron CMC Warta Zawiercie), Grzegorz Jacznik (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) czy Jakub Sadkowski (Cerrad Enea Czarni Radom).

CHKS Arka Chełm jest aktualnie liderem Grupy 2 II ligi. Jak dotąd, w 13. kolejkach zespół dowodzony przez trenera Bartłomieja Rebzdę wygrał 13 spotkań, tracąc w nich zaledwie jeden punkt. Chełmski Klub Sportowy Arka powstał w 2017 roku.

Pary ćwierćfinałowe TAURON Pucharu Polski (na pierwszym miejscu gospodarze):

  • MKS Będzin – Aluron CMC Warta Zawiercie
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk
  • Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki
  • CHKS Arka Chełm – Jastrzębski Węgiel

Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano wstępnie na 1 lutego 2023 roku. Ich gospodarzami będą drużyny z niższych lig lub – jeśli grają w PlusLidze – będące wyżej w tabeli na półmetku rozgrywek. Ich zwycięzcy wystąpią w finałowym turnieju TAURON Pucharu Polski, który zostanie rozegrany w Krakowie w dniach 25 i 26 lutego 2023 roku.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].