Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
WOŚP w Raciborzu na godz. 18.40: 44 384,60 zł
Po pierwszy liczeniu o godz. 17.20 kwota raciborskiej zbiórki wyniosła 25 847,51 zł

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali po serii rzutów karnych [ZDJĘCIA]

Hokeiści z Sanoka mają w tym sezonie wyraźny patent na wygrywanie na Jastorze. W piątkowy wieczór w ostatnim spotkaniu czwartej rundy podopieczni Miiki Elomo pokonali osłabiony brakiem m.in. Marka Kaleinikovasa JKH GKS Jastrzębie po konkursie rzutów karnych, wcześniej odwracając wynik ze stanu... 0:3.

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali po serii rzutów karnych [ZDJĘCIA]

Dla zespołu JKH ta porażka oznacza stratę już dziesięciu punktów do czołowej czwórki. Szansa na rewanż i przełamanie domowego impasu w starciach z Marmą Ciarko STS już w niedzielę o godz. 17:00.

Do piątkowego meczu gospodarze przystąpili bez kilku ważnych ogniw w ofensywie oraz z bramkarzem Michałem Kielerem, który zastąpił niepewnego ostatnio Bence Balizsa. Mimo to początek zawodów nie zwiastował późniejszych problemów. Na starcie po krótkiej wymianie ciosów wynik otworzył Hugo Jansons, dobijając strzał kolegi z dystansu. Sześć minut później po szybkiej kontrze w sytuacji sam na sam z Dominikiem Salamą znalazł się Maciej Urbanowicz i nie zmarnował tej okazji. Także goście mieli swoje szanse, jednak w pierwszej tercji Kieler był bezbłędny. Druga partia również rozpoczęła się korzystnie dla JKH GKS Jastrzębie, ponieważ po błędzie sanoczan w wyprowadzeniu krążka przejął go Dominik Jarosz i wyłożył do Urbanowicza, który wykonał wyrok.

Konia z rzędem temu, kto przewidział dalszy ciąg wydarzeń na naszej tafli. Podopieczni Roberta Kalabera na własne życzenie stracili wysokie prowadzenie popełniając trzy karygodne błędy w defensywie. Szczytem niefrasobliwości było wyrównujące trafienie z 55. minuty, gdy czterech zawodników bezradnie przeglądało się, jak Sebastian Harila z bliska doprowadza do remisu. Na finiszu zawodów obie ekipy miały po stuprocentowej okazji do rozstrzygnięcia zawodów bez dogrywki, ale w obu przypadkach bramkarzy ratowała poprzeczka. W doliczonym czasie gry kibice byli świadkami kolejnej odważnej wymiany ciosów, która jednak nie przyniosła efektu bramkowego.

W rezultacie w rywalizacji jastrzębsko-sanockiej ponownie doszło do rzutów karnych, które i tym razem padły łupem drużyny z Podkarpacia. Już pierwszy najazd rywali w wykonaniu Ville Heikkinena okazał się skuteczny i rozstrzygający. Z kolei pięć jastrzębskich prób nie znalazło drogi do siatki i tym samym trzeci z punktów do podziału opuścił Jastor.

Niedzielny mecz z Marmą Ciarko STS Sanok rozpoczyna piątą rundę zmagań, w której zestaw par ustalony został na podstawie tabeli po trzech rundach fazy zasadniczej. 

JKH GKS Jastrzębie - Marma Ciarko STS Sanok 3:4 k. (2:0, 1:1, 0:2, k. 0:1)

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].