Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
WOŚP w Raciborzu na godz. 18.40: 44 384,60 zł
O 17.20 było: 25 847,51 zł; skarbonka z PCS: 1643,21 zł i 3,60 euro; skarbonka z MDK: 334,83 zł

JKH GKS Jastrzębie zdobył Stadion Zimowy w Sosnowcu

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz trzeci w tym sezonie zdobyli Stadion Zimowy w Sosnowcu. W piątkowy wieczór podopieczni Roberta Kalabera po niełatwym pojedynku wywalczyli cenne trzy punkty za Brynicą, pokonując miejscowe Zagłębie 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) po golach Tuukki Rajamaekiego i Josefa Mikyski, który ustalił wynik w 44. minucie.

JKH GKS Jastrzębie zdobył Stadion Zimowy w Sosnowcu

Pogoń za "czwórką" JKH kontynuować będzie w niedzielę, kiedy to na Jastor zawita Energa Toruń. 

W pierwszej tercji nie oglądano bramek, w czym zasługę mieli zarówno Bence Balizs i Patrik Spieszny, jak i napastnicy obu ekip, którzy nie potrafili wykorzystać m.in. sytuacji sam na sam. Ogromną szansę za zamknięcie premierowej partii golem miał na kilka sekund przed syreną Oli-Petteri Viinikainen, jednak jego strzał po podaniu zza bramki kapitalnie wybronił bramkarz Zagłębia.

Na otwarcie wyniku czekano zatem do drugiej części gry. Główną rolę w tym dziele miał Dominik Paś, który w 26. minucie upadając na lód po faulu zdołał jeszcze wyłożyć gumę do Tuukki Rajamaekiego, a ten dopełnił formalności trafiając w odsłonięty róg bramki gospodarzy. Podopieczni Roberta Kalabera próbowali pójść za ciosem, ale po jednym z takich ataków Zagłębie przeprowadziło udaną kontrę, którą ładnym strzałem z dystansu wykończył Jakub Witecki.

Rozstrzygnięcie spotkania nastąpiło na początku trzeciej odsłony. Po zaledwie kilkunastu sekundach kary dla Tomasza Kozłowskiego i wygranym buliku jastrzębianie zdobyli decydującego gola, którego autorem był Josef Mikyska. Czech bardzo przytomnie wykorzystał strzał kolegi z zespołu i mimo niewygodnej pozycji dobił gumę z prawego skrzydła obok bezradnego Spiesznego. Do końca zawodów zespół JKH umiejętnie kontrolował przebieg spotkania, dzięki czemu trzy punkty pojechały na Jastor.

Teraz przed drużyną domowe starcie z Energą Toruń, z którą jastrzębianie mają rachunki do wyrównania za niedawną porażkę na wyjeździe.

Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].