GKS Jastrzębie wygrał z Siarką Tarnobrzeg [ZDJĘCIA]

W meczu 22. kolejki eWinner 2. Ligi piłkarze GKS Jastrzębie pokonali u siebie Siarkę Tarnobrzeg 3:1, tym samym przerywając serię porażek. Na listę strzelców po naszej stronie wpisali się Daniel Stanclik oraz dwukrotnie - w ostatnim kwadransie gry - Dariusz Kamiński.

W godzinach poprzedzających rozpoczęcie meczu z Siarką Tarnobrzeg w Jastrzębiu-Zdroju mieliśmy intensywne opady śniegu, w związku z czym konieczne było odśnieżenie murawy, co spowodowało 45-minutowe opóźnienie rozpoczęcia spotkania. W tym miejscu pragniemy skierować ogromne podziękowania przede wszystkim pracownikom MOSiR-u, a także wszystkim, dzięki których pracy mecz mógł dojść do skutku.

Od początku spotkania nasz zespół ruszył do ataku, w efekcie czego stworzyliśmy minimum trzy niezłe okazje. Najpierw technicznie uderzał Vaz, jednak piłka o centymetry minęła słupek, po chwili po podaniu Guilhgerme ponownie strzelał Vaz, lecz tym razem nad poprzeczką, a w 15. minucie małe zamieszanie przed bramką Siarki, gdzie walczył Stanclik, skończyło się tylko rzutem rożnym.

W kolejnych minutach do głosu doszli przyjezdni, ale tego dnia szczęście było po naszej stronie, bowiem zawodnicy Siarki dwukrotnie – w 22. i 33. minucie – trafili w słupek i na przerwę oba zespoły schodziły z bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej odsłony rozwiązał się worek z bramkami. Wynik otworzył Daniel Stanclik, który nie pomylił się w stuprocentowej okazji i dał nam prowadzenie. Nie cieszyliśmy się z niego jednak zbyt długo, bo już w 52. minucie goście, a konkretnie Agudo, doprowadzili do wyrównania. W 61. minucie Stanclik był bliski ustrzelenia dubletu, jednak po jego strzale i rykoszecie piłka trafiła w poprzeczkę. Po kolejnych trzech minutach tarnobrzeżanie ponownie mieli sporo szczęścia, tym razem po zamieszaniu przed bramką, po którym piłka ostatecznie nie wpadła do bramki.

Ataki GKS-u i dążenie do zdobycia trzech punktów nie ustawały i w końcu przyniosły efekt. Bohaterem dnia okazał się Dariusz Kamiński, który w ostatnim kwadransie wpisał się na listę strzelców – najpierw po małym zamieszaniu z bliska pakując piłkę do bramki, a po chwili przytomnie zamykając akcję na dalszym słupku – zapewniając tym samym naszej drużynie pierwsze od ponad pięciu miesięcy ligowe zwycięstwo!

11 marca, Jastrzębie-Zdrój, godz. 14:45

GKS Jastrzębie - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (0:0)

• 1:0 - Daniel Stanclik 49’
  • 1:1 - Ivan Agudo 52’
  • 2:1 - Dariusz Kamiński 77’
  • 3:1 - Dariusz Kamiński 85’

GKS Jastrzębie: Michał Antkowiak (90. Grzegorz Drazik) - Joao Guilherme, Sebastian Golak, Yevgeniy Zakharchenko, Dawid Witkowski, Dariusz Kamiński, Przemysław Lech, Daniel Szymczak (70. Krystian Mucha), Ricardo Vaz (87. Bartosz Boruń), Kacper Zych, Daniel Stanclik.

Siarka Tarnobrzeg: Wojciech Muzyk - Marcel Tyl, Ivan Agudo, Alan Lubalski (67. Paweł Mróz), Lukas Hrnciar, Marcin Stefanik, Kacper Cichoń, Piotr Cichocki (67. Kamil Adamek), Bartosz Sulkowski (57. Filip Jania), Mateusz Ziółkowski, Michał Bierzało.