Ostatnie domowe spotkanie GKS-u Jastrzębie [ZAPOWIEDŹ]

Po dziesięciu miesiącach od rozpoczęcia sezonu 2022/2023 nadszedł czas na ostatnie domowe spotkanie GKS-u Jastrzębie. W piątkowe popołudnie zmierzy się w nim przy Harcerskiej z walczącą o utrzymanie Garbarnią Kraków.

Ostatnie domowe spotkanie GKS-u Jastrzębie [ZAPOWIEDŹ]

Rywale są na trzy kolejki przed końcem sezonu w bardzo trudnej sytuacji. Podopieczni trenera Macieja Musiała zajmują ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem 29. punktów i stratą pięciu do bezpiecznej pozycji, a zatem ewentualna porażka przy Harcerskiej może spowodować, że po tej kolejce Garbarnia spadnie do III ligi.

W dotychczasowych spotkaniach piątkowi rywale wygrali osiem spotkań (mniej zwycięstw odniosła tylko Siarka), pięciokrotnie remisowali i aż osiemnaście razy schodzili z boiska pokonani (najgorszy wynik w lidze). W meczach wyjazdowych krakowianie spisują się również bardzo słabo – zaledwie dwa zwycięstwa w piętnastu spotkaniach, a do tego dwa remisy i jedenaście porażek przy bilansie bramkowym 15-32.

GKS Jastrzębie przystąpi do tego spotkania bez presji spowodowanej walką o utrzymanie w drugiej lidze, bowiem po ubiegłotygodniowym zwycięstwie Pruszkowie 2:1 - po dwóch golach Kacpra Zycha - drugoligowy byt został zapewniony, a zatem kibice liczą na dobry występ zespołu na pożegnanie z Harcerską w sezonie 2022/2023.

W zespole GKS-u przeciwko Garbarni Kraków nie wystąpi Dawid Witkowski. Lewy obrońca w Pruszkowie po raz czwarty napomniany został żółtą kartką, co wiąże się z jednym meczem pauzy.

Pierwszy spotkanie, rozegrane w październiku w Krakowie, miało niezwykle dramatyczny przebieg. Mecz, mimo prowadzenia 2:0 i 3:1, ostatecznie zakończył się dość niespotykanym wynikiem remisowym – 4:4, a gospodarze czwartego, wyrównującego gola, zdobyli w doliczonym czasie gry z rzutu karnego. Dla GKS-u gole w tym meczu zdobywali Daniel Stanclik (x2), Dariusz Kamiński i Bartosz Boruń.

  • 32. kolejka eWinner 2. Ligi
  • GKS Jastrzębie - Garbarnia Kraków
  • Piątek, 19 maja, Stadion Miejski w Jastrzębiu-Zdroju, godz. 17:30

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].