JKH GKS Jastrzębie pozyskał nowego napastnika

W sezonie 2023/24 barwy JKH GKS Jastrzębie reprezentować będzie Ondrej Kopta.

JKH GKS Jastrzębie pozyskał nowego napastnika

28-letni napastnik jest pierwszym "nowym" zagranicznym zawodnikiem w zespole trenera Roberta Kalabera. Mierzący 190 cm wzrostu Czech ostatnio występował we francuskim Les Aigles de Nice.

Ondrej Kopta urodził się 17 kwietnia 1995 roku w Pilznie, rozpoczynając przygodę z hokejem w miejscowym klubie. Jako zawodnik HC Pilzno zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji Czech. W latach 2011-13 przebywał za Oceanem, grając w ekipach z Teksasu i Ontario. Następnie powrócił do ojczyzny i w sezonie 2014/15 doczekał się debiutu (i pierwszego punktu za asystę) w czeskiej ekstraklasie w Mountfield HK. W drużynie z Hradca Kralove zaliczył też epizod w Lidze Mistrzów.

Następnie aż do 2019 roku był wypożyczany do klubów pierwszej czeskiej ligi, gdzie rozegrał ponad dwieście spotkań, notując 102 punkty. Warto dodać, że w tym zestawieniu bramki i asysty rozkładają się mniej więcej po połowie.

Cztery lata temu postanowił ponownie wyjechać zagranicę, tym razem do wspomnianego na wstępie klubu z Nicei. W ekipie z Lazurowego Wybrzeża rozegrał cztery sezony w Ligue Magnus (117 pkt. w 163 meczach).

źródło: jkh.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].