Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

Najlepszy siatkarski sezon ekipy GS UKS Krzanowice

02.08.2009 21:00 | 0 komentarzy |
Po ciężkich i pracowitych siatkarskich rozgrywkach dziewcząt przyszedł czas podsumowanie sezonu 2008/2009 w wykonaniu drużyn GS UKS Krzanowice.
 Najlepszy siatkarski sezon ekipy GS UKS Krzanowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Do tej pory klub mógł się poszczycić osiągnięciami zdobywanymi szczególnie w grupach mini-siatkówki i młodziczek. Obecny sezon zaowocował sukcesami w młodzieżowej i dorosłej siatkówce. Zawodniczki mimo młodego wieku i udziału czasami w trzech kategoriach wiekowych (młodziczki, kadetki, seniorki) pokazały, że posiadają wysokie umiejętności i potrafią rywalizować z najlepszymi na Śląsku i w Polsce. Trenerzy i działacze klubu są bardzo zadowoleni, ponieważ ciężka praca dziewcząt przez kilka sezonów pokazała, że nawet w tak małej miejscowości jak Krzanowice można zbudować bardzo dobry zespół.
   
Osiągnięcia i wyniki poszczególnych grup wiekowych:

SENIORKI


Drużyna seniorek sprawiła olbrzymią niespodziankę awansując do Państwowej II ligi kobiet. Już początek rozgrywek w III lidze pokazał, że dziewczęta są dobrze przygotowane i będą starały się wykonać plan maksimum, którym był awans do czwórki najlepszych drużyn na Śląsku. To co dziewczęta zaprezentowały w rozgrywkach finałowych III ligi, a przede wszystkim w barażach o II ligę przerosło najśmielsze oczekiwania trenerów i działaczy nie tylko w Krzanowicach.

Podsumowanie sezonu: rozegrane mecze: 32 (29 wygranych, 3 przegrane), u siebie (19 wygranych - wszystkie), na wyjeździe (10 wygranych, 3 przegrane). Stosunek setów 89:26, u siebie 57:13, na wyjeździe 32:13. Stosunek małych punktów: 2590-2210, u siebie 1642:1314, na wyjeździe 948:896. W kadrze seniorek zagrały: Justyna Hońca, Klaudia Nagler - kapitan, Sybilla Majnusz, Barbara Otlik, Magdalena Kuziak, Weronika Sławik, Magdalena Bahryj, Karolina Daniszewska, Julia Siedlok, Magdalena Sławik, Maja Kasprzykowska, Magdalena Kubiczek, Patrycja Wasiczek, Magdalena Śmieja. W nowym sezonie 2009/2010 założeniem klubu jest utrzymanie się w II lidze.

KADETKI
 
Drużyna kadetek, również sprawiła wielką niespodziankę zajmują VII miejsce w Polsce. W poprzednim sezonie kadetki zajęły trzecie miejsce na Śląsku i niestety nie awansowały do rozgrywek ogólnopolskich, ale ten sezon był bardzo szczęśliwy dla dziewcząt, ponieważ dotarły, aż do Finału Mistrzostw Polski, których rozegrany był na naszym terenie, co było wielkim sukcesem organizacyjnym dla klubu. Kadetki przechodziły do kolejnych szczebli rozgrywek zawsze z drugiego miejsca (Finał Mistrzostw Śląska, Ćwierćfinał i Półfinał Mistrzostw Polski), przez co trafiały do silniejszej grupy, ale tak jak w seniorkach krzanowiczanki pokazały, że walczą do końca. Niestety w finale zabrakło dziewczętom sił i trochę umiejętności, choć do zajęcia piątego miejsca było blisko.

Podsumowanie sezonu: rozegrane mecze: 32 (26 wygranych, 6 przegranych), u siebie (11 wygranych, 3 przegrane), na wyjeździe (15 wygranych, 3 przegrane). Stosunek setów 84:25, u siebie 36:10, na wyjeździe 48:15. Stosunek małych punktów 2541:1922, u siebie 1070:756, na wyjeździe 1471:1166. Kadrę Kadetek reprezentowały: Barbara Otlik, Magdalena Kuziak, Magdalena Bahryj, Julia Siedlok, Weronika Sławik, Karolina Daniszewska, Magdalena Sławik, Karolina Wittek, Justyna Hanka, Monika Nowak, Magdalena Śmieja, Małgorzata Łyczko. W nowym sezonie 2009/2010 założeniem klubu jest walka o medal Mistrzostw Śląska.

MŁODZICZKI

Ekipa młodziczek zdobyła Mistrzostwo Polski. Już w zeszłym sezonie dziewczęta były bliskie awansu do Finału Mistrzostw Polski, niestety przegrały rywalizację w półfinale z Proszowicami jednym setem. Ale w tym sezonie odbiły sobie z nawiązką. Przez rozgrywki Śląskie przeszły jak burza zdobywając drugi raz z rzędu Mistrzostwo Śląska. W ćwierćfinale i półfinale Mistrzostw Polski dziewczęta nie dały szans swoim rywalkom i zdecydowanie awansowały do Finału. Wśród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce rozegrały pięć zwycięskich meczy, co dało upragniony złoty medal Mistrzostw Polski.
   
Podsumowanie sezonu: rozegrane mecze: 41 (39 wygranych, 2 przegrane), u siebie (15 wygranych, 1 przegrany), na wyjeździe (24 wygrane, 1 przegrany). Stosunek setów 81:10, u siebie 31:3, na wyjeździe 48:7. Stosunek małych punktów 2131:1486, u siebie 819:546, na wyjeździe 1312:940. Kadra młodziczek zagrała w składzie: Magdalena Kuziak, Magdalena Sławik, Karolina Daniszewska, Julia Siedlok, Karolina Wittek, Monika Nowak, Justyna Hanka, Carmen Walden, Joanna Świerczek, Joanna Wiśniewska, Agnieszka Sosna, Joanna Staniszewska, Simona Duda, Katarzyna Syty. W sezonie 2009/2010 drużyna będzie bardzo młoda i niedoświadczona, ponieważ cała pierwsza szóstka przeszła do starszej grupy wiekowej, więc każdy wygrany set czy mecz będzie osiągnięciem. Jednak ambitnym założeniem klubu jest dotarcie do ćwierćfinałów Mistrzostw Śląska.

SIATKÓWKA PLAŻOWA
   
Pięć par Młodziczek w obecnym sezonie w rozgrywkach wojewódzkich rywalizowało w Mistrzostwach Śląska. Najlepsza para z Krzanowic Karolina Daniszewska i Magdalena Kuziak nie zawiodły i we wspaniałym stylu najpierw zdobyły Mistrzostwo Śląska, a następnie wywalczyły drugi raz z rzędu Mistrzostwo Polski. Olbrzymią niespodziankę sprawiła para Julia Siedlok i Monika Nowak, które zajęły drugie miejsce na Śląsku, a w Mistrzostwach Polski zdobyły brązowe medale.
   
W grupie Kadetek dziewczęta również spisały się bardzo dobrze. Para Magdalena Kuziak i Karolina Daniszewska zdobyły Mistrzostwo Śląska, a następnie dotarły do Finału Mistrzostw Polski, w którym zajęły IV m. (jak w poprzednim sezonie). Para Barbara Otlik i Julia Siedlok w rozgrywkach wojewódzkich zdobyły brązowy medal awansując do półfinału Mistrzostw Polski, w którym zajęły VII m. Wśród Juniorek para Klaudia Nagler i Sybilla Majnusz była bliska sprawienia wielkiej niespodzianki, ponieważ w Finale Mistrzostw Śląska minimalnie przegrały awans do najlepszej czwórki zajmując miejsca V-VI.

MINI SIATKÓWKA
  
W obecnym sezonie klub z Krzanowic reprezentowały także drużyny trójek i drużyna dwójek. Dziewczęta pokazują, że od lat znajdują się w ścisłej czołówce na Śląsku. Trójki były bliskie awansu do rozgrywek ogólnopolskich lecz niestety zajęły miejsca IV i V. Cieszy fakt, że w Finale Wojewódzkim tylko Krzanowice wśród ośmiu drużyn trójek miały, aż dwie drużyny. Ekipa dwójek również spisała się bardzo dobrze docierając do Finału Mistrzostw Śląska, a w nim zajęły VII m. przegrywając najważniejsze mecze w stosunku 27:29, 24:26.

POWOŁANIA DO KADR
   
To kolejny sezon, gdzie zawodniczki z ekipy UKS Krzanowice powoływane zostały do kadry Śląska i Polski. W Kadrze Nadziei Olimpijskich znalazły się: Magdalena Kuziak, Magdalena Sławik, Monika Nowak. Kadra Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: Magdalena Kuziak, Barbara Otlik. Kadra Śląska w siatkówce plażowej: Karolina Daniszewska, Julia Siedlok, Barbara Otlik, Magdalena Kuziak. Kadra Polski Kadetek: Magdalena Kuziak, Magdalena Sławik.

Ciekawostką jest również fakt, iż do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu dostała się Magdalena Kuziak. Jest to olbrzymi sukces klubu w swojej krótkiej działalności. Pracowity sezon 2008/2009 w wykonaniu dziewcząt z ekipy UKS Krzanowice na pewno nie był łatwy, jednak obfitował on w liczne sukcesy, które rekompensują ciężką prace na treningach oraz meczach. Pozostaje więc pogratulować zawodniczkom za liczne osiągnięcia oraz możliwość przeżywania wspaniałych sportowych wrażeń i życzyć udanych siatkarskich spotkań w przyszłości.

(oprac. asr)