środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

UKS chce wyjść z ligą za granicę

31.08.2009 15:30 | 1 komentarz |
Klub siatkarski z Krzanowic sprawdza, czy drugoligowy zespół seniorek może rozgrywać mecze w czeskich Strahovicach. - To 2 km od Krzanowic, hala jest tam taka jak w Rudniku, byłoby bliżej - uważają działacze UKS.
UKS chce wyjść z ligą za granicę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Krzanowiczanki wywalczyły wiosną awans do wyższej klasy. W III lidze podejmowały przeciwniczki w swojej małej sali przy Zespole Szkół. Sędziowie zawodów przyznawali, że niewielki obiekt, bez widowni, jest atutem UKS-u, faworyci z Bielska czy Sosnowca przegrywali w Krzanowicach, nie radząc sobie w ciasnej sali.

W II lidze krzanowiczanki nie mogą już rozgrywać spotkań u siebie w przyszkolnej sali. Do wyboru pozostaje obiekt w Rudniku, gdzie UKS wywalczył awans oraz równie duża hala w Strahovicach, miejscowości położonej obok Krzanowic, ale po czeskiej stronie granicy. - Czynimy starania, ale trudno będzie zdobyć zgodę Polskiego Związku Piłki Siatkowej na grę w Czechach - przyznaje prezes UKS Jan Lach.

Nowy sezon Krzanowice rozpoczną 26 września, dokładny terminarz nie jest jeszcze znany. W miniony weekend kadetki UKS zwyciężyły w turnieju w Jaworznie, pokonując gospodarzy, Mysłowice, Tychy i Bielsko-Białą. Za tydzień seniorki rozegrają na wyjeździe turniej towarzyski.

(m)