Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

Tradycyjne przedligowe granie

20.09.2009 17:36 | 1 komentarz |
W niedzielę na hali sportowej w Rudniku rozegrana została XII edycja Memoriału im. Franciszka Witkowskiego.
Tradycyjne przedligowe granie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nasCoroczny turniej piłki siatkowej jest okazją do upamiętnienia sylwetki Franciszka Witkowskiego, wieloletniego dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportu, organizatora i miłośnika szkolnej rywalizacji sportowej. Jest to również możliwość zgrania się zespołów przed zbliżającymi się rozgrywkami RLPS.

Turniej odbył się 20 września, a do sportowych zmagań w obecnym roku stanęło 8 zespołów z 10 zgłoszonych do ligi (brak Omerty i El-Bisu). Drużyny toczyły rywalizację w dwóch grupach. W gr. A zagrali: Lunatycy OSiR, CXT Racibórz, Złotnik Chrzanowski, Walter 13. Z kolei w grupie B walczyły składy: AiR Team, Enter Instal-Mag, Nowiny.pl oraz Budan Zets. – Tradycyjnie od wielu lat Memoriał rozgrywamy niedługo przed rozpoczęciem naszej Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Doczekaliśmy się już XII edycji tego turnieju i nigdy nie brakowało chętnych drużyn do wzięcia udziału w tej ciekawej rywalizacji. W tym roku udało się zebrać 8 składów. Jest to turniej otwarty, tak więc mogą w nim występować zarówno zawodnicy zrzeszeni jak i nie zrzeszeni. Podczas meczów zauważyć można było zaangażowanie drużyn, przez co rozgrywki przebiegły na wysokim, sportowym poziomie. Jest to świetne propagowanie amatorskiej siatkówki w naszym mieście. Możemy też poprzez takie turnieje zachęcić młodzież, aby zgłaszali się do naszej ligi – tłumaczy Bolesław Papiernik, prezes RLPS, który dodatkowo podziękował dyrektorowi placówki w Rudniku za możliwość rozegrania meczów w miejscowej hali.

W pojedynkach grupowych siatkarze rozgrywali między sobą dwa sety. Mecz o trzecie miejsce i finał rozegrane były do dwóch wygranych setów. Mistrzem tegorocznej rywalizacji, która odebrała okazały puchar została wciąż niepokonana w lidze drużyna Lunatycy OSiR. W finałowym spotkaniu zwyciężyli z drugim w klasyfikacji zespołem AiR Team. Miejsce III zajął skład Złotnik Chrzanowski, a IV pozycja przypadła graczom Nowin.pl.

21 września odbędzie się spotkanie rady ligi, na którym zatwierdzony zostanie ostateczny skład drużyn, terminarz oraz system rozgrywek. Rozpoczęcie XIII już edyci Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej planowana jest na 4 października.

(asr)