Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Noworoczny Turniej Męski

05.01.2010 11:31 | 0 komentarzy | e
KĘDZIERZYN-KOŹLE. Na pierwszym noworocznym turnieju męskim w siatkówce plażowej na boiskach BAQ BeachClub w Kędzierzynie-Koźlu nie obyło się bez niespodzianek oraz wielu dramatycznych meczy.
Noworoczny Turniej Męski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju wystartowało 3 stycznia 12 par. Rozstawione pary w każdym meczu musiały udowadniać swoją wyższość, ale nie zawsze radziły sobie z presją wyniku. Pierwsza część turnieju rozegrana została w trzech czterodrużynowych grupach. Osiem najlepszych par walczyło w drugiej części systemem brazylijskim o najwyższy stopień podium oraz o prestiż i nagrody ufundowane przez miasto Kędzierzyn-Koźle. Czterem pozostałym została rywalizacja o miejsca 9-12.

W ćwierćfinałach spotkali się faworyci turnieju Józefowicz/Lenart z Telega/Pawełczyk, dwie pary z Kędzierzyna-Koźla Barciak/Górski i Blot/Raubo, byli mistrzowie Polski kadetów Broj/Pilichowski z parą Gusta/Madzia (Opole) oraz para Bernyś/Szewczyk (Pyskowice) z Ciupa/Łakomy (Gliwice). W tym ostatnim pojedynku widać było niesamowite ogranie i doświadczenie pary z Gliwic, która pokazała, że młodość nie jest w tej dyscyplinie atutem. Mecze o pierwsze jak i trzecie miejsce były bardzo wyrównane i oba kończyły się tie-breakami. W meczu o trzecie miejsce wyżej rozstawiona para Gusta/Madzia pokonała kędzierzyńską parę Blot/Raubo. W finale para Barciak/Górski zmierzyła się z jedyną parą turnieju, która nie przegrała nawet seta Broj/Pilichowski. Byli mistrzowie Polski udowodnili, że nieprzypadkowo zdobyli to trofeum i również na plaży BAQ BeachClub cieszyli się ze zwycięstwa. Na następne zimowe turnieje można zapisywać się 9 stycznia na turniej mikstów oraz 10 stycznia na  turniej męski. Więcej informacji można znaleźć na www.baqclub.pl.

(opr. e)