Wtorek, 25 czerwca 2019

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

RSS

Wygrana i utrzymanie w II lidze

09.01.2010 23:57 | 29 komentarzy | WiZ
W dzisiejszym meczu II ligi siatkówki kobiet  GS UKS Krzanowice łatwo pokonały ostatnią drużynę w tabeli SMS II LO Opole  3 : 0
Wygrana i utrzymanie w II lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


Po prawie miesięcznej przerwie siatkarki GS UKS Krzanowice powróciły na drugoligowe parkiety. Ten mecz trzeba było wygrać za 3 punkty i przy dobrym układzie wyników spotkań tej kolejki krzanowiczanki mogły sobie już teraz zapewnić utrzymanie w II lidze.

Początek pierwszego seta był wyrównany, drużyny grały punkt za punkt do stanu 9:9. Potem przewagę zdobyły gospodynie i nie oddały jej do końca. Utrzymały wysokie prowadzenie i ostatecznie wygrały I seta 25:14.

W drugim secie początkowo przewagę 3 punktów przy stanie 4:1 zdobyły siatkarki z Krzanowic. Potem siatkarki SMS II LO Opole dogoniły gospodynie, remis utrzymuje się do stanu 15:15. Od tego momentu gospodynie na kilka punktów odjeżdżają siatkarkom z Opola i do końca seta konsekwentnie powiększają przewagę i kończą II seta 25:17.

Trzeci set to powtórka z dwóch poprzednich. Dominacja na parkiecie siatkarek z Krzanowic do stanu 7:1, potem przeciwniczki doganiają gospodynie na 8:6. Od tego momentu siatkarki GS UKS Krzanowice powiększają przewagę i przy stanie 18:12, trener SMS II LO Opole bierze czas dla swojej drużyny. Po czasie siatkarki z Krzanowic utrzymują bezpieczną przewagę i wygrywają III seta 25:20, a cały mecz 3:0.

W następnej kolejce drużyna GS UKS Krzanowice zagra w Sosnowcu z drużyną SMS PZPS II Sosnowiec, która zajmuje 7 miejsce w tabeli II ligi.
  
GS UKS Krzanowice - SMS II LO Opole 3:0 (25:14, 25:18, 25:21)

Skład drużyny GS UKS Krzanowice: Magdalena Sławik (2 pkt.), Barbara Otlik (13), Weronika Sławik (9), Aleksandra Baron (10), Klaudia Nagler (12), Agnieszka Breitschedel (8), Karolina Daniszewska - libero oraz Justyna Hońca, Julia Siedlok, Magdalena Bahryj, Małgorzata Polnik

WiZ