Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Ferie z aikido

09.02.2010 13:49 | 6 komentarzy | e
Po raz kolejny Raciborski Ośrodek Aikido przygotował wiele atrakcji na zbliżające się ferie. Podczas zajęć dzieci będą mogły poznać podstawy japońskiej kaligrafii oraz poznać tajniki  karate i aikido.
Ferie z aikido
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Prowadzącymi zajęcia będą sensei Jacek Ostrowski 3 dan Aikido; 3 dan Jujutsu oraz sensei Grzegorz Wachowski 2 dan Karate Kyokushinkai i inni instruktorzy. Raciborski Ośrodek Aikido na czas zimowych ferii przygotował również spotkanie ze światowej klasy mistrzem aikido, jakim jest sensei Edward Petkov Germanow 5 dan Aikido Aikikai.

Sensei Germanow był najbliższym uczniem, a przez wielu nazywanym synem, nieżyjącego od kilku lat shihan Fumio Toyoda, u którego ćwiczył do ostatnich dni jego życia. Styl Aikido shihan Fumio Toyoda jest niepowtarzalny, a sam sensei Germanow jako spadkobierca wiedzy shihan Toyoda podjął się ciężkiej pracy, drogi kultywowania i nauczania aikido w jego stylu na całym świecie. Wizyta mistrza związana jest również z międzynarodowym stażem aikido, które poprowadzi w Raciborzu. U boku mistrza Germanowa zajęcia poprowadzi również jego wieloletni uczeń sensei Jacek Ostrowski 3 dan Aikido Aikikai, szef raciborskiego dojo, a zarazem prezes Polskiej Organizacji Aikido.  

Udział w stażu zapowiedziało kilku znanych mistrzów tradycyjnego Budo, między innymi soke Krzysztof Jankowiak 9 dan Kenjutsu Bujutsu Kai, który 19 lutego  poprowadzi zajęcia z dziećmi w trakcie zimowej akcji. Tego typu spotkania to dobra okazja aby wzmocnić swoje umiejętności, skonfrontować swoją wiedzę i nauczyć się czegoś nowego, jak również spotkać się z przyjaciółmi, którzy na co dzień mieszkają w różnych częściach Polski, Europy a czasami świata.

Plan zajęć 15 - 26 lutego
09:30-10:00 - Posiłek regeneracyjny (bułka, ciastko, soczek, deser itp.)
10:00 - Początek zajęć
10:00-11:00 - Shodo (kaligrafia japońska) - sensei Jacek Ostrowski
11:00-12:00 - Aikido - sensei Jacek Ostrowski 3 dan Aikido, 3 dan Ju-jutsu
12:00-13:00 - Karate - sensei Grzegorz Wachowski 2 dan Karate Kyokushinkai

Liczba miejsc ograniczona.
Miejsce - Szkoła Podstawowa nr 15 (mała sala gimnastyczna; ul.Słowackiego 48)
Zapisy pod numerem telefonu - 602487925 - Jacek Ostrowski, ostry.j@interia.pl www.aikido-polska.eu

W trakcie stażu adepci aikido będą zdawali przed mistrzami egzaminy na wyższe stopnie uczniowskie. W stażu wezmą udział posiadacze stopni mistrzowskich z kraju i zagranicy, którzy pomogą w zrozumieniu drogi aikido. Staż zakończy się w niedzielne popołudnie wręczeniem certyfikatów potwierdzających udział w międzynarodowym stażu.

Więcej  informacji  na stronie internetowej  www.aikido-polska.eu , bądź pod numerem telefonu 602 487 925 - Jacek Ostrowski.

(opr. e)