„Koziołki” wygrały z Chałupkami

W rozegranej na bocznym boisku w Rudach XXI kolejce B klasy podokręgu Racibórz, piłkarze lidera z Rudy Kozielskiej pokonali LKS Chałupki 3:1. ZOBACZ VIDEO.

Pierwsze minuty spotkania nie wskazywały na to, że w meczu mogą paść jakiekolwiek gole. Obie drużyny wyczekiwały na pierwsze ataki przeciwnika. Najpierw zaatakował zespół gospodarzy i od razu skutecznie. W 13. minucie padł gol, jednak sędzia meczu Sławomir Kozioł po konsultacji z arbitrem bocznym bramki nie uznał. Dziewięć minut później "koziołki" znów zanotowały trafienie jednak i tym razem bramka nie została uznana. W 33. minucie piłkarz Rudy - Zygmunt Kręcichwost po dośrodkowaniu Beniamina Miery głową skierował piłkę do siatki i tym razem bramka została zaliczona. Sześć minut później było już 2:0 po trafieniu z bliskiej odległości Łucjana Węglorza. Po przerwie piękną bramkę zdobył Marian Bachrej, który oddał strzał z blisko 30 metrów. Goście z Chałupek się nie poddali i sześć minut później za sprawą Tomasza Paskudy zdobyli gola, jak się potem okazało honorowego. Druga połowa obfitowała w sporą ilość strzałów. W 85. minucie mogło być 4:1, ale piłka wylądowała tylko na poprzeczce. Dzięki zwycięstwu nad Chałupkami, "Koziołki" nadal prowadzą w tabeli raciborskiej B klasy.

LKS Ruda Kozielska - LKS Chałupki 3:1 (2:0)
Zygmunt Kręcichwost 33., Łucjan Węglorz 39., Marian Bachrej 47. - Tomasz Paskuda 53.

Żółte kartki: Marcin Adamiak i Zygmunt Kręcichwost (Ruda Kozielska), Marcin Sypień (LKS Chałupki)

Sędziowali: Sławomir Kozioł, Paweł Front, Bernard Faber

Składy:

LKS Ruda Kozielska: Krzysztof Musioł - Roman Węglorz, Beniamin Miera, Marcin Adamiak, Andrzej Musioł (78. Piotr Ficek), Krzysztof Pacyga (89. Michał Belkius), Michał Joszko, Łucjan Węglorz, Marian Bachrej, Rafał Wilk, Zygmunt Kręcichwost.

LKS Chałupki: Tomasz Podgórski - Rafał Swaby, Grzegorz Kaniewski, Marcin Sypień, Tomasz Paskuda, Dawid Adrian, Dawid Mikrut (60. Krystian Tomaszewski), Adrian Przybylski, Mateusz Besz, Tomasz Bolik (80. Adam Bolik), Maciej Kozłowski (76. Piotr Smuda)

Powiedzieli po meczu:

Roman Kaczor (trener LKS Chałupki): Przyjechaliśmy tutaj w bardzo osłabionym składzie. Od początku wiedziałem, że tutaj będzie ciężko. Chcieliśmy dobrze zagrać z tyłu, głównie nie stracić bramki. Niestety nie udało się i musieliśmy zmienić styl gry. Po paru błędach zrobiło się 3:0 i praktycznie było po meczu.

Beniamin Miera (LKS Ruda Kozielska): Nasza drużyna zagrała bardzo dobry mecz. Kontrolowaliśmy całe spotkanie, tak jak chcieliśmy zagrać pierwszą połowę, tak też zagraliśmy. W drugiej połowie popełniliśmy jeden niepotrzebny błąd, który skończył się bramką.