Kolejka niespodzianek

W pierwszym meczu 14. kolejki ALK rozegranym w niedzielę DHL wysoko pokonał Green Turkey 84:47. Początek spotkania nie zapowiadał tak wysokiej porażki zespołu Green Turkey.

Faworytem była drużyna DHL, ale Green Turkey od początku grał jak równy z równym. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną DHL 15:12. Do połowy drugiej kwarty Green Turkey grał wyrównane zawody z faworytem meczu. Jednak w połowie drugiej kwarty po czasie, który wziął trener DHL, coś się zacięło w grze Green Turkey. Od tego momentu DHL systematycznie powiększał przewagę, na osiem sekund przed końcem drugiej kwarty po szybkiej akcji Marek Halama rzucił za 2 punkty i druga kwarta zakończyła się zwycięstwem DHL 18:9. Po dwóch kwartach DHL prowadził już 33:21. Trzecia kwarta to powiększanie przewagi DHL nad Green Turkey, która skończyła się 24 punktowym prowadzeniem DHL 57:33, a ostanie punkty w kwarcie uzyskał Martin Kostka rzutem za 2 punkty. Czwarta kwarta to coraz wyraźniejsza przewaga DHL i popis gry z kontry po jednej i po drugiej stronie. W tej części gry DHL przeprowadza jedną z ładniejszych akcji meczu. Po przejęciu piłki długim podaniem uruchomiony był zawodnik Tomasz Piecha, ten od razu podał do stojącego pod koszem Martina Kostki, który nie marnuje takich sytuacji i rzuca za dwa punkty dla DHL. Ostatecznie czwarta kwarta kończy się zwycięstwem DHL 27:14, a cały mecz 84:47.

DHL – Green Turkey 84:47
(15:12, 18:9, 24:12, 27:14)

Skład DHL: Mariusz Jędrzejewski 11, Marek Halama 4, Marcin Żurek 7, Tomasz Piecha 15, Krzysztof Maryszczak 9, Martin Kostka 22, Wojciech Maryszczak 16.

Skład Green Turkey: Mateusz Pikuła 0, Damian Półtorak 21, Marcin Zubko 2, Piotr Halama 22, Jakub Hawdal 2.

–Zagraliśmy spotkanie osłabieni, z pierwszej piątki na parkiecie występował tylko Martin Kostka. Spotkanie przebiegało pod nasze dyktando. Wynik nie pokazuje niskiego poziomu gry. Przeciwnicy dobrze zagrali, szczególnie Damian Półtorak i Piotr Halama, którzy sprawili nam najwięcej kłopotów w obronie. Bardzo mnie cieszy, że każdy z zawodników punktował. Na wyróżnienie za dobrą grę zasługuje Martin Kostka, który zdobył 22 punkty – powiedział Arkadiusz Galdia, trener DHL.
– Dzisiaj zagraliśmy w osłabionym składzie, niebyło dwóch najlepszych zawodników Roberta Grabca i Kuby Toczyłowskiego. Mało mieliśmy podań, przechwytów, obrona była dziurawa. Przeciwnik zajechał nas zmianami, nie wytrzymaliśmy kondycyjnie – skomentował Marcin Zubko, kapitan drużyny Green Turkey.

WiZ

Był jakoby go nie było

Drugi mecz 14 kolejki miał niecodzienny przebieg. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia AZS-u, który pierwszą kwartę zakończył z dziesięciopunktową przewagą. W drugiej kwarcie przewaga lekko powiększyła się do 12 punktów. Ostatnią z kwart gracze AZS-u rozpoczynali w czwórkę, po zejściu jednego z zawodników za pięć przewinień. Mieli na swoim koncie 17pkt więcej niż przeciwnicy ze Wszystko Jedno. Końcówka ostatniej kwarty była bardzo zacięta i doszło do remisu. Na 7 sekund przed końcem, przy stanie 65:63, Łukasz Dudek zawodnik Wszystko Jedno został sfaulowany podczas rzutu za 3 punkty i sędzia podyktował 3 rzuty osobiste. Zawodnik 2 z nich trafił i doprowadził do 5 minutowej dogrywki. W pierwszej minucie dogrywki kolejny z zawodników AZS-u opuścił parkiet za faule. Wszystko Jedno zaczęło punktować grając w przewadze dwóch zawodników i wyszło na prowadzenie. Na dwie i pół minuty przed końcem meczu, przy stanie 73:70 dla Wszystko Jedno, Jakub Gruchot wszedł dwutaktem pod kosz i został sfaulowany przy trafionym koszu. Był to piąty faul trzeciego z zawodników drużyny przeciwnej i musiał opuścić parkiet. Zdziesiątkowana drużyna AZS musiała oddać mecz walkowerem, który zakończył się wynikiem 20:0 dla Wszystko Jedno, a wszystkie zdobyte wcześniej punkty zostały anulowane.

WSZYSTKO JEDNO – AZS RACIBÓRZ  20 : 0 (walkower)

~AZS-iak (78.31. * .26) 10.05.2010 08:26

Gratuluje umiejętności czytania ze zrozumieniem. "W związku ze zdekompletowaniem drużyny" oznacza, że nie ma 5 zawodników, którzy mogliby chociażby rozpocząć mecz, więc do końca sezonu musielibyśmy płacić walkowery. "nowych zawodników można zgłaszać do końca pierwszej rundy" oznacza że w tej fazie ligi nie można zgłosić nowych zawodników i uzupełnić składu. I właśnie dlatego musieliśmy się wycofać. A do ludzi wypowiadających się o mnie to gorąco pozdrawiam i zapraszam kiedyś na trening - zobaczycie czego mogę was "gwiazdy" nauczyć.

~maturzysta (83.30. * .110) 09.05.2010 11:45

To jakaś masakra. Piszę właśnie maturę i mam iść do PWSZ ale ja nie chcę takięgo trenera. Czego on mnie może nauczyć?

~ale siara (81.219. * .130) 08.05.2010 20:56

Dla mnie to jest ucieczka przed meczem decydującym o czerwonej latarni naszej ligi. Można to zrobić po dograniu drugiej rundy, a tak AZS-ik zapalił sam czerwoną latarnię już teraz. To "najlepszy" wynik tej druzyny w historii ligi. WSTYD!

~gracz (83.30. * .156) 08.05.2010 18:05

AZS-iak a gdzie masz jaja? Tylko w gebie jestes mocny. Trener ? Nigdy nie bedziesz trenerem!

~----- (83.30. * .156) 08.05.2010 17:12

Czyli mamy was gdzieś . Zabieramy zabawki i idziemy na swoje podwórko. A gdzie ambicja???

~AZS-iak (78.31. * .26) 08.05.2010 13:24

W związku ze zdekompletowaniem drużyny oraz zgodnie z ustaleniami ligi, że nowych zawodników można zgłaszać do końca pierwszej rundy jesteśmy zmuszeni wycofać się z rozgrywek. Stosowne pismo zostanie przekazane organizatorom podczas najbliższej kolejki ALK tj 9.05.2010.

~#87 (93.105. * .237) 06.05.2010 09:23

Na adres mailowy prezesa ofensywy wysłałem listę sędziów ŚZKosz. Lista liczy ok. 120 sędziów z woj. śląskiego więc jest z czego wybierać. Może play-offy będą z dobrą obsadą sędziowską. Pozdro

~AZS-iak (78.31. * .26) 06.05.2010 08:53

do siedem: rozumiem o co ci chodzi jeśli chodzi o dyskusje z sędziami. I przyznaje że jest jej za dużo w moim wykonaniu, ale innych drużyn też. Na AMŚ nie dyskutuję bo sędzia pokazuje jaki faul został popełniony i wszyscy wiedzą co zrobili źle. NIe trzeba dyskutować, wystarczy znać sygnalizację poszczególnych przewinien i wszystko jest jasne. W naszej ALK pan z gwizdkiem pokazuje że ktoś faulował ale nie pokazuje jak i z tego biorą się moje uwagi do nich, bo jak mam grać skoro nie wiem jaki faul on gwiżdże. Można jeszcze pozorować obronę, ale jaki bedzie wtedy sens grania? Gdybym tylko miał namiary na sędziów z AMŚ z chęcią zaprosiłbym ich na jakiś mecz, niestety nie posiadam. Ale może zarząd zaprosiłby kiedyś niezapowiedzianie pana Jana Gandora, tak żeby sędziowie wcześniej nie wiedzieli. Podejrzewam że wtedy nasi panowie z gwizdkiem choć na chwilę staliby się sędziami, bo wiedzą że pan Jan może ich udupić na zawsze.

~siedem (77.254. * .79) 05.05.2010 21:54

Nie całkiem rozumiem AZS-iaka. To że sędziowanie jest bardzo słabe nie jest tylko problemem sędziego, ale przedewszystkim problemem zawodników. Sędiza powinien widzieć wszystko i odpowiednio reagować, ale tłumaczenie się z każdej decyzji byłoby paranoją, - absolutnie nie bronię tutaj Maliny, jednak zawsze uczono mnie, że decyzji się nie podważa, niezależnie czy się z nią zgadzasz czy nie, i w jakiej lidze grasz, bo inazej kończyło się to dachem, osłabieniem drużyny lub nawet przegranym meczem. Do AZS-iaka: Jesli masz kontakt z sędziami z AMŚ daj namiary do zarządu, moze posędziują u nas mecze, pozdrawiam

~do AZS-isak (88.199. * .136) 05.05.2010 18:41

Ale to nie sa AMŚ tylko ALK

~AZS-iak (78.31. * .26) 05.05.2010 14:53

Studiowałem jak ktoś zauważył przepisy i albo niech "pan z gwizdkiem" stosuje się do przepisów PZKosz albo do regulaminu ligi. A nie jedna część z PZKosz druga z Ligi. Nie rozwodzę się tylko również zachęcam do lektury.
Jeśli chodzi o moją taktykę obrony to powiem szczerze-bardzo się uśmiałem:
po 1) co to znaczy sprytne faulowanie?? nie znam takiego określenia
po 2) w taktyce wyróżnia się obronę każdy swego albo strefę i takie obrony stosujemy
po 3) to że pan z gwizdkiem nie wdzi fauli to jego problem ale jak już widzi to niech przynajmniej będzie w stanie sprecyzować jaki to był faul. to jest problem a nie że nie widzi.
po 4) jakoś na Akademickich Mistrzostwach nie ma problemu z sędziowaniem i z faulami. Tam sędziowie pozwalają grać i gwiżdżą jak wiedzą co gwiżdżą i jaki był faul. A nie raz tak raz siak. I jakoś na AMŚ zawodnicy za faule nie spadają i dachy też się nie zdarzają, a rozmowa z sędziami jest kulturalna i rzeczowa. to obie strony muszą się wykazać jakimś poziomem.

~nie nie (77.255. * .181) 04.05.2010 17:23

Nie "pan z gwizdkiem" a "pan z brzuszkiem"

~#11 (195.66. * .254) 02.05.2010 00:57

Bezstronne sędziowanie? Ciekawe określenie nagminnych "pomyłek" "pana z gwizkiem"
Jeżeli "ktoś" Ma zamiar się upierać przy swoich tezach zachęcam do oglądania 2-3 meczy jeden za drugim i w tedy może przejrzy na oczy.

~zawodnik (77.254. * .150) 01.05.2010 19:20

Nie sądzę. AZS-iak w lidze gra i prowadzi drużynę przez kilka sezonów. W każdym sezonie narzeka na sędziowanie, styl jego obrony polega na "sprytnym" faulowaniu. W przypadku gdyby sędziowie gwizdali wszystkie faule, niedotrwałby do połowy meczu, a że Malina widzi średnio co drugi faul, stąd w tym meczu wytrzymał do dogrywki. Więc niepowinien narzekać, lecz dostosować się w ciągu tych kilku lat do słabego ale bezstronnego sędziowania.
A po nastepnym meczu znowu będzie narzekał. A może napisze coś o sędziach z Akademickich Mistrzostw Śląska?

~bolo (83.30. * .90) 01.05.2010 12:39

AZS-iak zamilknął, czyżby wreszcie zrozumiał i opamiętał się??? A może studiuje przepisy? tak czy siak to dobrze że wyciąga wnioski

~do AZS-iak (83.30. * .131) 28.04.2010 18:31

A kulturalne zachowanie obowiazuje caly czas, bez wzgledu na decyzje sedziowskie - tym bardziej trenera. Inaczej bysmy sie pozabijali

~do AZS-iak (83.30. * .131) 28.04.2010 18:28

wynik jest zachowany w przypadku gdy druzyna nie moze dalej grac, czyli jak ma mniej niz dwoch zawodnikow. Z tego co wiem to wy zeszliscie z boiska majac na parkiecie dwoch graczy a to jest walkower.

~do gościa od bólu (87.205. * .152) 28.04.2010 15:29

cyt. "2. To że mamy takich "panów z gwizdkami" jakich mamy to wg wina tylko organizatorów, bo wystarczy tylko chcieć a SĘDZIOWIE przyjadą bo kasa za mecze mała nie jest (ale po co skoro to koledzy są :)"
Mam do Ciebie prośbę, daj organizatorom namiary na prawdziwych sędziów, o których piszesz. Jest trochę czasu przed playoff, więc może decydująca część sezonu będzie sędziowana bezboleśnie . Jednak to tylko zależy od tego czy tego chcesz (tak napisałeś - wystarczy tylko chcieć).

~do ! (93.105. * .237) 28.04.2010 12:27

Co chcesz gościu od ligi? Liga jest OK i co roku bardziej wyrównana. KABARETEM jest cała oprawa sędziowska zaczynając od boiskowych na stolikowych (o zgrozo!!) kończąc

~! (77.253. * .41) 28.04.2010 10:44

Cała Ta Liga To Jest KABARET

~AZS-iak (78.31. * .26) 28.04.2010 08:23

do "---------": kulturalne zachowanie na boisku było do momentu kiedy "pan z gwizdkiem" nie zaczął wyczyniać swoich cudów. Pobiegaj po boisku i zobaczymy jak się będziesz czuł i zachowywał jak jeden człowiek zacznie niweczyć "pracę" twoją i twoich kolegów z drużyny. Co do przepisów to sędzia powinien wiedzieć, że jeśli kończy spotkanie w jego trakcie z braku zawodników to należy utrzymać wynik który jest na tablicy. To tak do znajomości przepisów przez pana z gwizdkiem - art.21.2.1 przepisów gry w koszykowkę.

~---------- (83.30. * .169) 27.04.2010 20:26

czepiacie sie pana z gwizdkiem a tak jak napisal Q(WJ) to on mial racje. AZS-iak niech nauczy sie przepisow i kulturalnego zachowania na boisku.

~nie byłem na meczu ale znam ten ból (93.105. * .237) 27.04.2010 20:08

co do Twojego wpisu to tak: 1. Pan z gwizdkiem w naszej lidze nie jest sędzią tylko "panem z gwizdkiem" i tu się zgadzam 2. To że mamy takich "panów z gwizdkami" jakich mamy to wg wina tylko organizatorów, bo wystarczy tylko chcieć a SĘDZIOWIE przyjadą bo kasa za mecze mała nie jest (ale po co skoro to koledzy są :) 3. Ze stronniczością tych Panów mamy do czynienia cały czas a to dlatego że po prostu za dużo u nas gwiżdżą i mają swoich pupilków i swoich wrogów. Szkoda bo poziom tej ligi który z roku na rok rośnie i to bardzo zostaje skutecznie utrzymany lub nawet zaniżany przez tych "panów z gwizdkami". Pozdro

~AZS-iak (78.31. * .26) 27.04.2010 09:09

Nie ma opcji żebyśmy zapłacili 100 zł. Jeśli rzeczywiście nie byłoby nas na meczu, albo grałby zawodnik nieuprawniony to ok. Ale za błędy w "pana z gwizdkiem" ja nie mam zamiaru płacić.

~bylem na meczu (195.66. * .254) 26.04.2010 17:51

Ludzie wpisowe do ligii jest 800zł na druzyne a mecz jest prowazony przez 1 "pana z gwizdkiem" ZAL!!!!
Kolejna sprawa jak sędzia prowadzący mecz może podchodzić w czasie przerwy do jednej z druzyn i mowic cyt: "Maciek wiesz nie mozesz grac tak i tak bo bede musial CI to odgwizdac , wiesz zrob taka i tak a bedzie ok " Kolejna bzdura sęzia widzac ze w jednej z druzyn zawodnucy maja po 4 faule nagle przestaje zauwazac faule tych ze zawodników pomimo tego ze wszyscy widzieli i zawodnicy sie sami przyznawali po meczu!!! APEL do "PANA Z GWIZDKIEM" BADZ PAN SEDZIĄ DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWYM!!!!! Pozdrawiam

~! (88.199. * .136) 26.04.2010 15:08

Czyli AZS zapłaci 100zł?Koltech też chyba zapłacił za walkowery?

~! (88.199. * .136) 26.04.2010 15:07

~Q (WJ) (93.105. * .96) 26.04.2010 10:33

Do ~AZS-iak:
Sędziowanie rzeczywiście było kiepskie, niektóre gwizdane faule to była zupełna porażka, a szkoda, bo mecz mógł zupełnie inaczej się potoczyć - gra była dość wyrównana, choć zacięta :).
A co do przepisów, to wg tego co sprawdzałem, sędziowie mieli rację:
Art. 21 Mecz przegrany wskutek braku zawodników
21.1 Przepis
Drużyna przegrywa mecz wskutek braku zawodników, jeżeli podczas meczu ma mniej niż
dwóch (2) zawodników na boisku gotowych do gry.
21.2 Kara
21.2.1 Jeżeli drużyna, której przyznano wygraną prowadzi, utrzymany zostaje wynik meczu
w momencie jego przerwania. Jeżeli drużyna, której przyznano wygraną nie prowadzi,
wynik zalicza się jako dwa do zera (2:0) na jej korzyść. Drużyna przegrywająca wskutek
braku zawodników otrzymuje jeden (1) punkt w klasyfikacji.

Zasady koszykówki, 1 październik 2008,

~AZS-iak (78.31. * .26) 26.04.2010 10:02

Powiem tak, nie wiem gdzie i kiedy sędzia robił kurs sędziowski, ale to co wczoraj było gwizdane przeszło moje najgorsze podejrzenia. Od kilku sezonów mówi się o tym że sędziowanie jest na strasznie niskim poziomie, ale wczoraj to nawet nie było sędziowanie. Po pierwsze jak "pan z gwizdkiem" (bo nie będę podnosił jego rangi pisząc sędzia) może nie znać podstawowych przepisów jak np. wymagana ilość zawodników do gry?! Po drugie jak "pan z gwizdkiem" może gwizdać faul nie wiedząc jaki faul został popełniony (pytam jak faulowałem na co on śmiejąc się odpowiada "no faulowałeś") Po trzecie - całkowity brak konsekwencji - przez cały mecz "pan z gwizdkiem" powtarza "stój nieruchomo z wyciągniętymi rękami to nie będę gwizdał, a w decydującym momencie własnie taki faul gwiżdże. Naprawdę mój zespół zastanawia się czy jest w ogóle sens grać w takiej lidze a właściwie w lidze z takim sędziowaniem. Pozdrawiam wszystkich zawodnikow i życzę powodzenia w starciach z niedouczonym panem z gwizdkiem

~:) (195.66. * .254) 26.04.2010 06:32

Wczoraj to był KABARET!!! SĘDZIA Malina się "popisał"!!!
Sędzia stolikowy tez mistrz świata w ripostach szkoda ze tak niecelnych!!!