LKS Markowice przegrały z LKS Studzienna

W meczu siódmej kolejki B klasy w Markowicach 26 września spotkały się drużyny LKS Markowice i LKS Studzienna. W raciborskich derbach tym razem lepsza okazała się drużyna LKS Studzienna, która zwyciężyła po wyrównanym spotkaniu z LKS Markowice 3:2.
Spotkanie dwóch raciborskich rywali było dosyc wyrównane i przebiegało w strugach padającego deszczu. Bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy mogli sie cieszyć z prowadzenia już w 8 minucie spoptkania. Karnego sprowokował Tomasz Myśliwiec, który zfaulował napastnika gopodarzy w polu karnym. Skutecznym egzekutorem był Marcin Bakaj, który otworzył wynik spotkania na 1:0. Gospodarze skutecznie bronili wyniku do 40 minuty kiedy to Michał Jędrzejczyk z bliskiej odległości pokonał bramkarza Markowic Ryszarda Jasnego. 4 minuty później bramkę na 1:2 z karnego po faulu Ryszarda Jasnego na napastniku Studziennej strzelił Adrian Szymiczek.  - Po pierwszej połowie powiedziałem w chłopcom w szatni, że musimy poprawić odbiór piłki i przytrzymać piłkę z przodu. Musimy jak najszybciej strzelic bramkę, bo z upływem czasu jest coraz trudniej zdobyć gola - powiedział Marek Cyran, trener LKS Markowice. Po przerwie gospodarze rzycili sie ataku i w niespełna 2 minuty po gwizdku sędziego zdobyli bramkę na 2:2, której autorem był Jarosław Lewera. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo ponieważ  Arnold Matuszek 3 minuty później dał prowadzenie gościom, którzy utrzymali je do końca.

LKS 07 Markowice – LKS Studzienna 2:3 (1:2)
Bramki: 1:0 Marcin Bakaj (karny) 8, 1:1 Michał Jędrzejczyk 40, 1:2  Adrian Szymiczek 44, 2:2 Jarosław Lewera 47, 2:3 Arnold Matuszek 50.

Sędziowali: Dariusz Kowacz, Tomasz Kacorzyk, Michał Bednarz.

LKS Markowice: Ryszard Jasny, Tomasz Kalusek, Jacek Wilk (Mikołaj Tapper 46), Marek Bakaj, Piotr Henek, Marcin Bakaj (Andrzej Zawadzki 85), Krzysztof Herba, Mateusz Fojcik, Paweł Henek, Jarosław Lewera (Ariel Franica 75), Paweł Dąbrowski.
Rezerwowi: Adam Bednorz, Bogusław Małek.
Trener: Marek Cyran

LKS Studzienna: Damian Siwoń, Michał Fojcik ( Mateusz Janik 63), Łukasz Widenka, Tomasz Myśliwiec (Marcin Psota 42), Adrian Szymiczek, Rafał Szymiczek, Piotr Tumulka, Krzysztof Talik,  Dawid Marcinek, Arnold Matuszek, Michał Jędrzejczyk (Andrzej Piperek 86).