Agata Perenc najlepsza
Podczas uroczystej gali w urzędzie miasta, ogłoszone zostało nazwisko najlepszego sportowca 2010 roku miasta Rybnika. Rozdano również nagrody pieniężne.
Tytuł zdobyła zawodniczka Klubu Sportowego „Polonia” – Agata Perenc (na zdjęciu), która w 2010 roku wywalczyła m.in. mistrzostwo Polski seniorek. Zdobyła ponadto złoty medal na mistrzostwach Polski młodzieży i mistrzostwo Polski otwartych międzynarodowych mistrzostw Polski młodzieży. Reprezentowała też nasz kraj na mistrzostwach Europy młodzieży w judo w Sarajewie.
Podczas spotkania Adam Fudali, prezydent Rybnika uhonorował nagrodami pieniężnymi oraz wyróżnieniami 57 rybnickich zawodników
Wykaz osób uhonorowanych nagrodami pieniężnymi za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w 2010 roku:
1. ALBRECHT WERONIKA Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego 300 zł
2. BEDNARCZYK BARTŁOMIEJ 700 zł
3. BOBRZYK ALEKSANDRA 500 zł
4. BOROWSKA ANNA Klub Sportowy „Polonia” Rybnik 1 500 zł
5. REWCZYK MACIEJ Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy 200 zł
6. BRZOSTEK MONIKA zawodniczka niezrzeszona 1 200 zł
7 CZERNY KAMIL Klub Sportowy „Silesia” Rybnik 200 zł
8. DZIODZIO ANGELIKA Miejski Klub Szachowy w Rybniku 1 000 zł
9. DZIUBA WIESŁAW Aeroklub ROW w Rybniku 500 zł
10. FAJKIS KRYSTIAN Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy 200 zł
11. FRYSZTACKI PRZEMYSŁAW Klub Sportowy „Polonia” Rybnik 1 500 zł
12. FURGA DAMIAN Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF „Sokół” Boguszowice 1 050 zł
13. GIEMZA BARTOSZ Stowarzyszenie Sportowe „PROGRES” w Rybniku 2 000 zł
14. HARAZIM PAWEŁ 400 zł
15. HUWER KRZYSZTOF Śląski Klub Sportowy Niesłyszących w Rybniku 600 zł
16. JABŁOŃSKI WOJCIECH 1 200 zł
17. JAKUBIAK MARCIN Stowarzyszenie Sportowe „PROGRES” w Rybniku 300 zł
18. KAŃCZOK FRANCISZEK Aeroklub ROW w Rybniku 400 zł
19. KAŃCZOK MATEUSZ 300 zł
20. KOTAS MACIEJ Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy 200 zł
21. KOZIOŁ KAMIL Miejski Klub Szachowy w Rybniku 200 zł
22. KOZŁOWSKI ADAM Górniczy Klub Sportowy „Pierwszy” Chwałowice 1 500 zł
23. KRUPA ANNA Miejski Klub Szachowy w Rybniku 1 000 zł
24. KUBIAK ŁUKASZ Klub Sportowy ABSORTIO GYM w Rybniku 700 zł
25. KUKUCZKA NICOLE Klub Sportowy „Polonia” Rybnik 600 zł
26. KULONEK DAWID Klub Sportowy „Silesia” Rybnik 200 zł
27. KUŚKA ARIEL Klub Sportowy „Polonia” Rybnik 2 250 zł
28. KUWACZKA DAWID 400 zł
29. LIPKA TOMASZ Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF „Sokół” Boguszowice 900 zł
30. MAKAREWICZ GRZEGORZ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łaziskach Górnych 900 zł
31. MATRAS-CLEMENT AGNIESZKA Miejski Klub Szachowy w Rybniku 1 000 zł
32. MAZIK MATEUSZ Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy 2 800 zł
33. MORGAŁA NATALIA Stowarzyszenie Sportowe „PROGRES” w Rybniku 2 400 zł
34. NASZKOWSKI KAMIL Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy 200 zł
35. OJCOWICZ NIKOLETA Towarzystwo Sportowe „Kuźnia” w Rybniku 400 zł
36. OLEŚ ROKSANA Rybnicki Klub Taekwon-Do „Feniks-Arete” 500 zł
37. OSTAREK MARIUSZ Klub Sportowy „Silesia” Rybnik 200 zł
38. PERENC AGATA Klub Sportowy „Polonia” Rybnik 3 000 zł
39. PIERCHAŁA KAMIL Rybnicki Młodzieżowy Klub Sportowy 750 zł
40. PORWOŁ ANNA Klub Sportowy „Polonia” Rybnik 1 500 zł
41. PYSZNY MATEUSZ Stowarzyszenie Sportowe „PROGRES” w Rybniku 1 800 zł
42. RYGIEL DAWID Klub Sportowy „Silesia” Rybnik 200 zł
43. SAWICKI PATRYK 200 zł
44. SIEDLACZEK MICHAŁ Klub Jazdy Konnej „KJK GZEL RYBNIK” 700 zł
45. SŁOMKA EUGENIUSZ Aeroklub ROW w Rybniku 400 zł
46. SMOŁKA MARCIN Klub Sportowy „Silesia” Rybnik 200 zł
47. STRZAŁKA ARTUR 200 zł
48. SZAŁKOWSKI GRZEGORZ Rybnicki Klub Taekwon-Do "Feniks-Arete" 500 zł
49. SZCZEPKOWSKA-HOROWSKA KARINA Miejski Klub Szachowy w Rybniku 1 000 zł
50. SZOSTAK ALEKSANDRA Integracyjny klub Sportowy "BUSHIDO" w Rybniku 900 zł
51. SZYMURA RAFAŁ Klub Sportowy "Silesia" Rybnik 200 zł
52. TLOŁKA PAWEŁ 200 zł
53. WALA ADRIAN Klub Sportowy "Polonia" Rybnik 750 zł
54. WANDEL MARCIN Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF "Sokół" Boguszowice 900 zł
55. WILK JACEK Klub Sportowy "Silesia" Rybnik 200 zł
56. WOJCIECHOWSKA KAROLINA Klub Sportowy "Polonia" Rybnik 1 800 zł
57. ZIMOŃCZYK DAWID Klub Sportowy "Silesia" Rybnik 200 zł
razem: 46 000 zł
Brawo Agata !!!!