Wtorek, 25 czerwca 2019

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

RSS

Rybniczanie zwiedzą wioskę olimpijską w Londynie

13.03.2012 11:00 | 0 komentarzy | mark

Atrakcja nie tylko dla fanów sportu - mówi Adam Fudali, prezydent Rybnika.

Rybniczanie zwiedzą wioskę olimpijską w Londynie
Wioska olimpijska w Londynie z lotu ptaka (fot. london2012.com)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Na lipiec zaplanowano wycieczkę dla młodych mieszkańców Rybnika. - Gospodarzem całej imprezy będzie miasto Lievin, nasz partner – tłumaczy Adam Fudali, prezydent Rybnika. Cel wyprawy to nie tylko integracja międzynarodowa – jak informuje urząd miasta, będzie naprawdę sporo do zobaczenia.

Uczestnicy wyprawy będą mogli zobaczyć francuskie placówki przygotowawcze, w których na co dzień trenują olimpijczycy. Igrzyska w Londynie już niedługo (przypominamy – sierpień 2012!), dlatego w lipcu można spodziewać się sporego ruchu w ośrodkach sportowych. To jednak nie wszystko – uczestnicy olimpijskiej wycieczki w kilku europejskich krajów wyjadą z Lievin do Londynu, by zobaczyć, jak miesiąc przed największą sportową imprezą wygląda wioska olimpijska, gdzie podczas igrzysk mieszkać będą olimpijczycy. - Myślę, że to gratka nie tylko dla fanów sportu – mówił podczas obrad młodzieżowej rady miasta Adam Fudali.

Miejsc na wycieczkę jest 6-8, jednak urzędnicy już teraz zakładają dużo większe zainteresowanie. Jest to jednak okazja do kolejne aktywizacji młodzieży, jak twierdzą. - Jeśli będzie więcej chętnych, my proponujemy zorganizowanie konkursu, który według jasnych i sprawiedliwych kryteriów wyłoni szczęśliwców – tłumaczy Fudali. Ostateczny pomysł i gros organizacji pozostawia jednak młodzieżowej radzie, która na decyzje ma jednak niewiele czasu – do lipca już tylko cztery miesiące!