środa, 19 czerwca 2019

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Sport dla wszystkich czyli zmagania siatkarzy

18.06.2012 14:39 | 0 komentarzy | MAD

W ubiegły weekend na boiskach przy Gimnazjum nr 3 odbyły się turnieje siatkówki plażowej. W sobotę mogliśmy oglądać zmagania młodzieży do lat 17, natomiast w niedzielę wystartowali zawodnicy powyżej osiemnastego roku życia. Oba turnieje odbyły się pod nazwą "Sport dla wszystkich".

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotnich zmaganiach wzięło udział 8. par. Większość startujących to uczniowie Gimnazjum nr 3 i siatkarze KS AZS Rafako. Zwycięzcami turnieju zostali Kamil Krzanicki i Sebastian Świątek, którzy pokonali w finale Mateusza Ruska oraz Przemysława Grabczyńskiego. Trzecią lokatę wywalczyła para: Kacper Marchwiak/ Karol Korus.

W niedzielnych zawodach wystartowało dziesięć par. Najlepsi okazali się Aleksander Galiński i Patryk Otlik, którzy pokonali w finale duet ze Stalowej Woli i Janowa Lubelskiego: Artura Kowalika i Michała Płecha. Na najniższym miejscu podium stanęli Adam Lewandowski oraz Bartosz Luks z Radlina. Czwartą pozycję zajęli młodzicy KS AZS Rafako Racibórz, Mateusz Rusek i Przemysław Grabczyński.- Zawody były bardzo wymagające. Siatkarze zmagali się nie tylko z przeciwnikami, ale również z wysoką temperaturą i ostrym słońcem. Jestem bardzo zadowolony z dobrej gry gimnazjalistów, którzy z powodzeniem zmagali się ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Ci młodzi chłopcy bardzo dużo czasu poświęcają na grę i rozwijanie swoich umiejętności. Trenują nawet 5 - 6 dni w tygodniu, po dwie godziny dziennie.  - powiedział trener Rafako, Marcin Polowczyk, który wraz z Krzysztofem Borkowskim z OSiRu już planuje następne turnieje siatkówki plażej, w tym Mistrzostwa Raciborza.

 

Więcej czytaj w "Nowinach Raciborskich" (26.06)