środa, 18 września 2019

imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

RSS

W III lidze na pewno zagra Odra Wodzisław. Pierwszy mecz już w niedzielę

10.08.2012 21:55 | 24 komentarze | art

 

Jedenastka Tomasza Babuchowskiego wbrew pojawiającym się wątpliwościom będzie występować w III lidze jako Odra Wodzisław.

 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Wątpliwości pojawiły się kiedy na stronie Opolskiego Związku Piłki Nożnej znalazła się informacja, że w III lidze w dalszym ciągu występował będzie Start Galmet Bogdanowice. Jedynie miejscem rozgrywania spotkań domowych tej drużyny miał być Wodzisław. Również w terminarzu III ligi (ciągle nie poprawionym) widnieje nazwa Startu Galmet. Działacze z Wodzisławia, wchodząc w zimie w skład stowarzyszenie Startu Galmet Bogdanowice jednocześnie uchwalili, że od 1 lipca lipca drużyna będzie się nazywać KP Odra 1922 Wodzisław. - Dla nas sytuacja jest jasna – deklarował wielokrotnie Grzegorz Gostyński, prezes Odry.

Ostatecznie Odra do rozgrywek przystąpi nie jako stowarzyszenie KP Odra 1922 Wodzisław, a jako Akademia Piłki Nożnej Odra Wodzisław. Nowy podmiot jest spółką z o.o. w którym udziały ma m.in. Dariusz Solarski, Robert Galara, prezes Odry Grzegorz Gostyński i Dariusz Kozielski. Co ciekawe siedzibą sekcji piłki nożnej jest siedziba firmy Galmet, czyli miasto Głubczyce. - To nieco zagmatwane. Ale zapewniam, że klub ma swoją siedzibę w Wodzisławiu. Natomiast prawdą jest, że sekcję mamy w Głubczycach. Wynika to z tego, że chcemy występować w strukturach Opolskiego ZPN. Tamtejsi działacze są nam przychylni w przeciwieństwie do władz Śląskiego ZPN, gdzie nie ukrywam po prostu nas nie chciano – mówi sternik Odry.

- Klub wyraził wolę grania w naszych strukturach. Sprawdziliśmy z radcami prawnymi w PZPN-ie czy istnieje taka możliwość. Przeciwwskazań nie było. Ja uważam, że trzeba klubom pomagać – mówi Marek Procyszyn– prezes OZPN.

 

Przypomnijmy, pierwszy mecz jedenastka Babuchowskiego rozegra już w najbliższą niedzielę. Na stadionie przy ulicy Bogumińskiej o godz. 17.00 Odra podejmie Victorię Chróścice.

 

 

(art)