Poniedziałek, 23 września 2019

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

LKS Studzienna czy LKS Orzeł Mokre? Co z Gamowem, Wojnowicami i Zabełkowem?

12.07.2013 11:01 | 33 komentarze | kozz

Zawirowania związane z wycofaniem się drużyny KS Naprzód Borucin z rozgrywek klasy okręgowej, z każdym dniem dostarczają więcej znaków zaytania, a niżeli trafnych odpowiedzi.

LKS Studzienna czy LKS Orzeł Mokre? Co z Gamowem, Wojnowicami i Zabełkowem?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z uzyskanych w piątek (12 lipca) informacji ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach wynika, że ewentualny awans drużyny LKS Studzienna do wyższej klasy rozgrywkowej stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Okazuje się, iż przepisy regulujące kwestie awansów i spadków mówią wyraźnie, że podokręg Racibórz do 30 czerwca miał obowiązek (co uczynił) poinformować Śl.ZPN w Katowicach, które drużyny wywalczyły awans z A klasy do okręgówki. Z dniem 1 lipca rozpoczął się nowy sezon 2013/2014 i dlatego wszelkie decyzje dotyczące struktury rozgrywek w klasach okręgowych zapadają teraz w Katowicach.

Oznacza to, że kwestia wolnego miejsca po drużynie KS Naprzód Borucin nieco się skomplikowała. Wielce prawdopodobnym może okazać się utrzymanie w gronie drużyn występujących w klasie okręgowej ekipy LKS Orzeł Mokre (grupa 1), która spośród spadkowiczów posiada najlepszy algorytm pozwalający dalej grać w tej klasie rozgrywkowej.

W tym momencie szanse na awans straciłaby Studzienna. Zyskałyby natomiast Dąb Gaszowice lub Naprzód Rydułtowy, gdyż któraś z nich wróciłaby do grupy 3 klasy okręgowej, a Orzeł Mokre występowałby nadal w grupie 1.

Decyzje zapadające w Katowicach mocno pokrzyżują plany podokręgu Racibórz. Gdyby opisana przez nas sytuacja stała się faktem dokonanym, szansę na grę w A klasie straci LKS Gamów, a zapowiedziany wstępnie na 20 lipca baraż pomiędzy Zabełkowem a Wojnowicami nie doszedłby do skutku.

O wszelkich zmianach i decyzjach będziemy informowali na bieżąco.

Czytaj także: Borucin nadal w A klasie. Czy Studzienna w okręgówce?