Wtorek, 16 października 2018

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Mikołajkowa rywalizacja w Rudniku

11.12.2013 12:07 | 0 komentarzy | woj

Dzieci chętnie biorą w nim udział, bo mogą ze sobą porywalizować, wykazać się, a do tego wszystko w wesołej, mikołajkowej atmosferze. W hali sportowej szkoły w Rudniku odbył się doroczny Gminny Turniej Mikołajkowy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- No pewnie, że warto brać udział w turnieju! - mówi Klaudia Lepiorz ze szkoły w Grzegorzowicach. - Zawsze można liczyć na słodkości! No i nie ma lekcji - uśmiecha się. Dawid Kić dopowiada, że turniej fajny, bo "można się poruszać, poćwiczyć, a nawet powygrywać!" - I można porywalizować! - dodaje Marek Czajka. - A poza tym trzeba się ruszać, żeby mieć dobrą kondycję.

W imprezie co roku biorą udział uczniowie klas 1-4 szkół z całego terenu gminy Rudnik. -  Dzieci chętnie biorą udział w turnieju, jest rywalizacja, ale na wesoło. Przede wszystkim chodzi przecież o to, żeby dzieci zmobilizować do wysiłku fizycznego, do ruchu. To ważne szczególnie dziś, kiedy młodzi najczęściej wolny czas lubią spędzać przed telewizorem, czy komputerem. Do ruchu staramy się przekonywać mieszkańców od najmłodszych lat - podkreśla Jan Deńca z Urzędu Gminy w Rudniku.

Gminny Turniej Mikołajkowy w rudnickiej szkole organizowany jest już od ponad 10 lat. Były gry, zabawy, zadania szybkościowe i zręcznościowe. Na każdego uczestnika czekał mikołajkowy upominek ufundowany przez urząd gminy. Zaproszono też zespół muzyczny, który umilił dzieciakom sportowe zmagania.

- Ważne, by dawać przykład, swoją postawą udowadniać, że ruch to zdrowie - dodaje Bożena Walaszek, nauczycielka wychowania fizycznego z ZSO w Rudniku. Sama chętnie biega, również wyczynowo, podobnie jak Jan Deńca bierze udział nawet w maratonach.
DB