środa, 24 lipca 2019

imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego

RSS

[FOTO] Twierdza przy Bogumińskiej dalej niezdobyta

24.03.2014 12:09 | 5 komentarzy | kozz, mp

Derbowy pojedynek w III grupie klasy okręgowej pomiędzy LKS Unia Turza Śląska a Naprzodem Czyżowice zakończył się zwycięsko dla podopiecznych trenera Jana Adamczyka.

[FOTO] Twierdza przy Bogumińskiej dalej niezdobyta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po ciężkim boju team z Turzy wygrał ze swoimi sąsiadami zza miedzy 2:1. Mecz ten nie stał na wysokim poziomie piłkarskim, ale za to do ostatniego gwizdka trzymał w napięciu. Pierwsza połowa należała do przyjezdnych. W 23. minucie Mateusz Szuścik po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy umieścił futbolówkę w bramce Jastrzębowskiego. Po zdobyciu bramki zawodnicy z Czyżowic uwierzyli w wygraną na ciężkim terenie i coraz groźniej atakowali bramkę turzan. Wynik do przerwy pozostał bez zmian. W drugiej części spotkania inicjatywę przjęli turzanie. W 63. minucie popularny "Kulak" doprowadził po strzale z bliskiej odległości do wyrównania.

W 88. minucie po raz kolejny Kulczyk uszczęśliwił swoich kibiców podwyższając wynik na 2:1. Będąc „sam na sam” z Radosławem Sosną, naprawił swój błąd z 68. minuty i tym razem bez problemu pokonał bramkarza gości. Unici mieli jeszcze szansę na podwyższenie wyniku w doliczonym czasie gry, ale idealnie obsłużony przez Piotra Sitka, Zganiacz wziął przykład ze swojego kolegi z zespołu i trafił wprost w wychodzącego bramkarza. Unici przerwali dobrą passę gości z Czyżowic, którzy w 8 ostatnich meczach jesiennych nie schodzili ani razu pokonani z murawy. Trzy oczka zostały na dotychczas niepokonanym po remoncie obiekcie przy ul. Bogumińskiej w Turzy Śląskiej.


LKS Unia Turza Śląska - Naprzód Czyżowice 2:1 (0:1)

Paweł Kulczyk 63., 88. - Mateusz Szuścik 23.

Żółte kartki :
Marek Pawlus, Gabriel Szkatuła, Paweł Kulczyk - Mateusz Buko, Artur Cichy, Tomasz Grycman, Rafał Ciuberek.

LKS Unia Turza Śląska: Beniamin Jastrzębowski - Daniel Gojny, Gabriel Szkatuła, Jan Krupiński, Adam Ucher - Dawid Skrzyszowski (kpt) (90+2. Rafał Ganita), Marek Pawlus (46. Dominik Zganiacz), Przemysław Pawliczek (80. Piotr Sitek), Bartłomiej Sikorski, Daniel Burzyński - Paweł Kulczyk.
Trener: Jan Adamczyk. Pozostali rezerwowi: Marcin Musioł.

Naprzód Czyżowice: Radosław Sosna - Artur Sosna (74. Adrian Matera), Rafał Ciuberek, Artur Cichy, Marek Raszczok - Sebastian Buko, Tomasz Palasz (kpt), Mateusz Buko (46. Sebastian Grycman), Mateusz Szuścik, Zbigniew Adamczyk (54. Tomasz Grycman) - Rafał Mandera.
Trener: Antoni Jeleń. Pozostali rezerwowi: Sebastian Sosna, Krzysztof Stelmaszek, Dawid Czajka.


Monika Pogoda