Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wybory 2018. Czy start Roberta Myśliwego to projekt Lenka i Wojnara?

Do redakcji docierają sygnały, że ogłoszona w czerwcu decyzja Roberta Myśliwego o jego starcie w tegorocznych wyborach prezydenckich jest tylko pozorowana na niezależny ruch i w rzeczywistości jest to akcja zaplanowana przez obóz Tadeusza Wojnara, mająca na celu wsparcie w dalszej fazie wyborów kandydatury Mirosława Lenka. Spytaliśmy Myśliwego jak reaguje na takie uwagi.

Wybory 2018. Czy start Roberta Myśliwego to projekt Lenka i Wojnara?
Robert Myśliwy (fot. arch. Nowiny.pl)

– Czy decyzję o starcie w wyborach konsultował pan wcześniej ze swoim szefem w urzędzie – Mirosławem Lenkiem? Jak na fakt, że będziecie konkurentami, zareagował prezydent Raciborza?

– Delikatnie mówiąc pan prezydent nie był zachwycony moimi planami. Uważał, że mogą osłabić jego szanse na reelekcję. Moja decyzja o starcie w wyborach była w pełni autonomiczna, choć od początku zdawałem sobie sprawę, że sporo ryzykuję. Na szczęście mam w sobie wewnętrzną wolność, siłę i przekonanie, że mogę w życiu zajmować się różnymi sprawami. Na pewno nie jestem zakładnikiem ani aktualnej profesji, ani własnych ambicji.

– Pańscy rywale polityczni zarzucają panu związki z prezesem SM „Nowoczesna”. Kiedyś zasiadał pan w radzie, w koalicji rządzącej Raciborzem. Spytam wprost: czy pana start w jesiennych wyborach to pomysł Tadeusza Wojnara?

– Równie dobrze moi przeciwnicy mogliby mi imputować związki z Donaldem Trumpem. Wszak po studiach pół roku spędziłem w Stanach Zjednoczonych. Jestem członkiem SM „Nowoczesna”. Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego – oto całe moje związki z wymienioną przez pana osobą. A tak na poważnie, jeżeli pyta mnie pan, czy zamierzam współpracować z prezesem „Nowoczesnej”, to moja odpowiedź brzmi: tak. Podobnie jak z prezesami zarządów Rafako, Cobex (red. dawny SGL Carbon) czy Ramety. Miasto ma wspólne interesy z tymi podmiotami gospodarczymi, dlatego każdy, kto na poważnie myśli o skutecznym rządzeniu Raciborzem, powinien zakładać współpracę ze wszystkimi większymi i mniejszymi partnerami.

Czy w trakcie jesiennych wyborów przekaże pan swoje głosy Mirosławowi Lenkowi, gdyby nie udało się panu wejść do drugiej tury, a jego kandydatura by tam dotarła?

– Startuję, by wygrać te wybory. Gdyby jednak decyzją wyborców sprawy potoczyły się inaczej, to nie zamierzam kupczyć udzielonym mi poparciem. Moja oferta skierowana jest do ludzi mądrych. Nie uważam za właściwe, aby podpowiadać im, na kogo mają głosować. Budowany przeze mnie komitet to nie akcja wyborcza, lecz początek nowej, trwałej siły w raciborskiej polityce. Zaufanie mieszkańców to nie worek z ziemniakami, który można przehandlować na lokalnym targowisku. Może Pan potraktować moją wypowiedź jako przyrzeczenie publiczne.

Pytał Mariusz Weidner

Ludzie

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu

Tadeusz Wojnar

samorządowiec, prezes SM Nowoczesna

35 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wyborca1 (5.173. * .27) 04.10.2018 08:59

erwin proste pytanie a ty kręcisz odpowiedz na pytanie ty zadane przez dziennikarzy?

erwin 04.10.2018 08:04

~WyborySąOK wyprzedzając twoją odpowiedź. P. Polowego ostatnio można spotkać w wielu miejscach już WIELKIEGO Raciborza. TAK, ale tak szybko zmienia te miejsca, że jak zaparkuję samochód, jego żałosny namiocik znika. Jak go spotkam, nie omieszkam zadać mu tego pytania ...

erwin 04.10.2018 07:51

Też będę oryginalny. Wybory 2018. Czy start Dariusza Polowego to projekt H. M. ?" dasz radę zmierzyć się z tym pytaniem jak prawdziwy mężczyzna i odpowiesz bez hejtowania i merytorycznie. ZDENERWOWAĆ mnie można, ale nie ty (specjalnie małą litera).~WyborySąOK

erwin 04.10.2018 07:46

Chyba nie jestem R. M. albo o czymś nie wiem. Nie mam zielonego pojęcia .... Przyjdź na ławeczkę, lub przystanek i Mu zadaj to pytanie. Ostatnio można spotkać Go w wielu miejscach już WIELKIEGO Raciborza.

~szok (77.255. * .112) 03.10.2018 23:12

@~WyborySąOK - Czyj projekt startu Polowego w wyborach?

~WyborySąOK (83.26. * .139) 03.10.2018 22:37

erwin: "Wybory 2018. Czy start Roberta Myśliwego to projekt Lenka i Wojnara?" dasz radę zmierzyć się z tym pytaniem jak prawdziwy mężczyzna i odpowiesz bez hejtowania i merytorycznie

~WyborySąOK (83.26. * .139) 03.10.2018 22:36

erwin odpowiedz (mam nadzieję, że cię nie zdenerwowałem?) no to odpowiadaj: "Wybory 2018. Czy start Roberta Myśliwego to projekt Lenka i Wojnara?"

~WyborySąOK (83.26. * .139) 03.10.2018 22:35

Arcy ważne pytanie w tej kampanii: "Wybory 2018. Czy start Roberta Myśliwego to projekt Lenka i Wojnara?" ???

erwin 30.09.2018 23:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

TVPiS spotu p. Polowego nigdy nie pokazali, przypadek nie sądzę. Chyba się wstydzą takiego kandydata...... Jednak w TVP jeszcze ktoś myśli .... trzeba to powiedzieć: ,,skorzystałem z .....,,Do młodych, którzy pójdą do wyborów. Jeśli nie chcecie: wiz do innych krajów, księdza pod waszą kołdrą, wstydu za granicą, zakazu antykoncepcji, wspierania nierobów waszymi pieniędzmi, cenzury internetu, dwóch religii w szkole i jednej biologii tygodniowo, głodowych emerytur w przyszłości, misiewiczów wokół was, wyjścia z Unii Europejskiej, dzielenia Polaków- nie głosujcie na PiS. Nie głosujcie na ich kandydatów. Koniecznie idzcie na wybory. Postawcie na przyszłość dla siebie. Wybierzcie kogokolwiek-byle nie PiS i Polowego z Ronin."

erwin 30.09.2018 23:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

brak słów, tylko współczuć. Jak brak merytorycznych argumentów, pozostaje coś takiego .................. Ja panią pozdrawiam, z wilgotnością to proszę uważać. Jak przychodzi ochota, to rozum śpi, a grasują chuci ....

~wilgotna (94.254. * .123) 30.09.2018 23:00
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

erwin 30.09.2018 22:53
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~BędęGłosować (83.26. * .69) 30.09.2018 21:13

?????

erwin 30.09.2018 18:33

znowu w TVN pokazali młotkowego, dlaczego nie pokazują Go w TVP ..... p. Woś BYŁY vice-minister, poseł Cymański nie mają wpływów w PiS, czy co ....................... Pan Ziobro jest w niełasce u prezesa, a stanowisko ministra to tylko kup.....nie. Beton trzeba umieć kruszyć, jak drukarz trzyma młot pneumatyczny, to tylko śmiech na sali .....

~BędęGłosować (83.26. * .69) 30.09.2018 15:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

erwin ciebie naprawdę boli, że jesteście (i słusznie) kojarzeni z raciborskim betonem i kupczeniem stanowiskami

erwin 30.09.2018 13:42
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

ale ktoś się napracował. Wbrew Twoim przewidywaniom, przypomnienie tego artykułu, przysporzy p. Myśliwemu nowych zwolenników. To jest klasa polityka. Cztery lata temu, znikąd pojawiła się Anka, cztery miesiące temu pojawił się znikąd Darek. Obydwoje mają tego samego protektora, przypadek nie sądzę .... Jeszcze jedno, trzy tygodnie temu znikąd pojawił się znikąd Rajmund w Pietrowicach Wielkich. Zgadnijcie jakiego ma protektora .....

~Racc (46.134. * .71) 30.09.2018 13:32

Oczywiście że przekaże głosy jeden drugiemu.Nie wadomo kto komu. Tak że wyborcy już wiecie że głos oddany na kandydata PO to głos stracony.

~MoimZdaniem (94.254. * .193) 30.09.2018 13:15

erwin przestań pisać tak wulgarnie! A pytanie jest ważne te które postawili dziennikarze Nowin!

~Trolerwin (94.254. * .123) 30.09.2018 12:31

@erwin, to ci erwin pomoże jak cię tam szczypie. Ale najlepiej częściej się myć. https://allegro.pl/kategoria/wyposazenie-zabawne-gadzety-121237?string=MA%C5%9A%C4%86%20NA%20B%C3%93L%20DUPY%2C&order=m&bmatch=baseline-hou-1-0-0725

erwin 30.09.2018 09:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

kolego pozwolisz ,,Szczypie w dupie niektórych start Myśliwego i jego wypowiedzi. Ojej szczypie!", Nawet wiem kogo ....., ale nie powiem .....

~MoimZdaniem (83.26. * .206) 29.09.2018 21:52

Ciekawe pytanie redakcja zadała?

~DoPrzyżeczony (217.99. * .41) 28.07.2018 17:29

Chyba pomylił ci się Robert z Dawidem jeśli chodzi o skłócanie ludzi. Za Roberta w NaM bylo ponad 100 osób. Dziś jest 11 (stan z ostatniego walnego). NaM nie stać dziś nie tylko na własną listę wyborczą ale i na kandydata na prezydenta. Smutny obraz kilku lat przewodniej roli Dawida w stowarzyszeniu. Dziś NaM to przybudówka PiS.Dawid w PO zresztą też był.

~Przyżeczony (46.134. * .125) 24.07.2018 01:08

Najbardziej ze wszystkich tekstów pana profesora (czyli magistra) bawią mnie wielkie słowa typu „proszę to traktować jako przyżeczenie społeczne”. Bla, bla, bla... Pan był w PO i nastawiał członków przeciwko sobie. Potem założył NaM, z którego wywalili go Ci, których tam zaprosił i skłócał ich między sobą. Ostatnio chciał startować jako kandydat PiS, by ostatecznie poprzeć Lenka z PO i przyjąć od niego posadę. Teraz po tym jak Lenk w Pana zainwestował, dał kasę na szkolenia, studia, kursy - staje przeciwko niemu. Zero lojalności. Od lat... Ciekawe ile takich „przyrzeczeń” Pan składał przez ostatnie lata...

~Pinoccio (188.146. * .124) 23.07.2018 12:52

Ja ze swojej strony zapewniam, że komentując pod innym również nickiem, pozorna zbieżność sytuacji czy osób nie była zamierzona. Bo generalnie komentowałem inny artykuł i nie wiem dlaczego weszło tutaj. Ale śmiesznie wyszło. Skoro yeti może zdominować router, to pewnie w mojej przeglądarce w telefonie zrobił podobnie.

~Pinoccio (188.146. * .124) 23.07.2018 12:47

taka sytuacja

~DoMirek_2_0 (217.99. * .254) 17.07.2018 23:10

Piotr to znów Ty?

~Żalek (178.235. * .65) 17.07.2018 18:55

Żal tego miasta na kolejne 5 lat...

~MaśćNaBólDupy (188.146. * .58) 17.07.2018 16:56

Szczypie w dupie niektórych start Myśliwego i jego wypowiedzi. Ojej szczypie!

~Nauczyciel125 (188.146. * .58) 17.07.2018 15:57

Gdyby było tak jak niektórzy piszą, że Lenk powinien wyrzucić z roboty Myśliwego to nauczyciel, który w konkursie na dyrektora szkoły konkuruje ze swoim dotychczasowym szefem też powinien się pożegnać z pracą w szkole. Gratulacje dla wszystkich demokratów w tym mieście, którzy aspirują do rządzenia.

~Mirek_2_0 (188.146. * .246) 17.07.2018 14:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zaufanie tanio przehandlował pan jakieś 4 lata temu. Po drugie to carbon czy kobex? Chyba coś Pana omija. To coś to rzeczywistość. Po trzecie - czy mentalnie jest pan nauczycielem i urzędnikiem? To determinuje sposób myślenia. Mieszka pan "u Tadka", pracuje "u Mirka" i 'imputuje' brak związków. To obraża nawet przeciętnego mieszkańca. Zwłaszcza po nagłym awansie, gdzie dopiero na studia kierunkowe udał się pan na koszt podatnika z tego, co pamietam. Takie awanse nie są przypadkowe. Ma pan ofertę dla ludzi mądrych? Reszta jest głupia? Dziękuję panu. Przekonał mnie pan, żeby iść na wybory. Myślałem, że będę miał spokojne wakacje. Ofertę miał pan przedstawiać na jesień. Nie usiedział pan, ale widzę, że jeśli chodzi o deklaracje to tak jak z przełożonym. Czy więc będzie Mirek czy Mirek 2.0 - nie ma różnicy. Mądrzy zagłosują na pana, głupcy na pana szefa i będzie jak było?

~Philozof (185.222. * .39) 17.07.2018 10:56

No, ale skoro twierdzi, że nie jest człowiekiem Wojnara, to możemy oddychać spokojnie. Logiczne. Czy można mu nie wierzyć? ;)))

~Philozof (185.222. * .39) 17.07.2018 10:55

Uwielbiam logikę dziennikarską. Czy ktoś wyobraża sobie taki wywiad: - Dzień dobry, czy to prawda, że jest Pan człowiekiem Wojnara? RM: - oczywiście, przecież byłem już w PO, które kontrolował Wojnar i tworzyłem koalicję z Tadeuszem Wojnarem, kiedy byłem radnym. Mój brat jest przecież pracownikiem Wojnara, podobnie jak jego żona. Gdybym nie był Wojnara, to przecież Lenk by mnie od razu zwolnił. Startuję właśnie dlatego, że Wojnar nie wierzy już tak jak dawniej w zwycięstwo Lenka i musi podstawić na dwa konie, przy okazji jako były niby-opozycjonista trochę osłabię Fitę, bo obaj wywodzimy się z NaM-u. Jak wygram - będę pełnił taką samą służbę i będę lojalny - tylko jako Prezydent, a jak wygra Lenk - to go poprę w drugiej turze i w zamian za to zostanę v-ce lub co najmniej utrzymam posadę naczelnika, czyli zachowam się tak samo jak 4 lata temu.... No tak.. Wtedy byśmy wiedzieli, że Myśliwy jest Wojnara. No, ale skoro twierdzi, że nie ma z nim nic wspólnego, to wszyscy możemy oddychać spokojnie. Logiczne ;)))

mhl999 17.07.2018 07:43

@koniczyna - dlaczego miałby polecieć ze stołka? zwykłe prawo demokracji. chcesz startować to startujesz. spójrz na wybory w wszelkich partiach politycznych - tam na ogół również startuje szef i któryś z jej członków. nikogo to jakoś nie dziwi. lenk może być niezadowolony ale musi przyjąć taki stan rzeczy bez względu jak bardzo mu się to podoba. inna sprawa, że jeśli lenk wygra i wywali myśliwego to może się to skończyć w sądzie pracy. dziś zwolnienie pracownika nie jest tak proste jak to wielu pracodawcom się wydaje.

~koniczyna (83.10. * .32) 17.07.2018 07:24

To jakiś kabaret i ukryte drugie dno.Normalnie za taki ruch gościu musi lecieć z kierowniczego stanowiska w Urzędzie miasta,bo nie występuje sie przeciw swojemu zwierzchnikowi.
ale takie zwyczaje już od dawna panują..naczelnik gra na nosie prezydentowi,dyrektor lecznicy mówi staroście nie oddam premii i i powiat musi sie z dyrektorem sądzić ....a wszystko to spółdzielca w sreberko zawija .na szczęscie w gminie i powiecie raciborskim taaakie zwyczaje już dawno zostały wyplenione.era tzw wojnaryzmu minęła ,mamy najlepsze samorządowe władze i najlepszy szpital .bo taki jest ,Jaki jest .....Racibórz.