Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Srebrne Polki. Justyna Święty-Ersetic zdobyła drugi medal w Tokio! Tak kibicowali Raciborzanie w strefie kibica [FILM]

Raciborzanka pobiegła na ostatniej zmianie sztafety 4x400 kobiet. Polki wywalczyły drugie miejsce, ustępując jedynie Amerykankom. W Ocicach, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 tę rywalizację śledzili sąsiedzi i fani Święty-Ersetic. Do strefy kibica przyszło ponad sto osób.

Srebrne Polki. Justyna Święty-Ersetic zdobyła drugi medal w Tokio! Tak kibicowali Raciborzanie w strefie kibica [FILM]
Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic - to skład polskiej sztafety w finale biegu 4x400 metrów na Olimpiadzie w Tokio.

W finale sztafety 4x400 metrów kobiet zwyciężyły Amerykanki, drugie miejsce zajęły Polki, trzecie miejsce przypadło Jamajkom.

Dla Justyny Świety-Ersetic jest to drugi medal zdobyty podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Wcześniej raciborzanka pobiegła w finale sztafety mieszanej 4x400 metrów. Polacy zdobyli złoty medal.

- To srebro smakuje jak złoto. Amerykanki miały w składzie rekordzistki, wielokrotne medalistki. Ja obstawiałam… nie powiem jak, ale bałam się oprócz Amerykanek także Jamajek i Brytyjek. Dlatego cieszę się, że jednak dałyśmy radę. Tyle kontuzji dotknęło całą drużynę przed Tokio. Jednak to nas wzmocniło i dodatkowo napędziło. Fajnie, że udało się to wreszcie spełnić. To nasze największe sportowe marzenie - powiedziała Justyna Święty- Ersetic w polskim radiu.

Biegaczki trenera Matusińskiego pobiły rekord Polski, ustanowiony przed dwoma laty na MŚ w Dosze (3:21.98).

Sport.pl pytał raciborzankę jeszcze przed sobotnim startem o jej kontuzję nogi, której bała się na początku igrzysk. - Z nogą jest w miarę w porządku. Dam radę być gotowa na sztafetę. Wytrzymam. Musiałoby mi tę nogę urwać, żebym nie wystartowała. A i wtedy na jednej bym pokuśtykała - śmiała sę Justyna. - Ja jestem bardzo uparta. Zacisnę zęby i dam radę - dodała wtedy.

Zarejestrowaliśmy reakcje kibiców w sali szkoły w Ocicach. Wideo zamieszczamy poniżej. Wcześniej prowadziliśmy transmisję na żywo z gromadzenia się ich w strefie kibica. Przeprowadziliśmy tam wiele rozmów, m.in. z organizatorami, mężem medalistki i jej mamą.

W sali gimnastcznej szkoły w Ocicach zgromadził się tłum fanów Justyny Święty - Ersetic. Skandowali jej imię, bili brawo i podskoczyli z radości, kiedy minęła metę. Teraz szykują się na powitanie raciborzanki. Zaplanowano je na stadionie miejskim przy Zamkowej. Wstępnie ustalono, że przywitanie podwójnej medalistki z Tokio rozpocznie się o godz. 17.00.

Tak kibicowano Polkom w strefie kibica w Raciborzu-Ocicach.


Zobacz również:

Ludzie

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SztuczniGracze (46.134. * .223) 08.08.2021 22:34

Teraz wszyscy politycy będą udawać odwiecznych przyjaciół. A jak zabierali Justynie kasę, którą dostawała za promocję Raciborza to już pewnie żaden mistrz selfików nie będzie pamiętać...

~Polowy11 (45.84. * .74) 08.08.2021 16:17
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~bukfa (185.136. * .79) 08.08.2021 12:03


~Polowy11
jaki wstyd? niech oni się wstydzą, że dzieci narażali.a organizator co reżimu sanitarnego nie przestrzegał? będzie następna fala covida przez takie zachowania.

~Polowy11 (45.84. * .74) 08.08.2021 07:41

Daruj sobie z tą krytyką. Wstyd.

~brafo (95.175. * .75) 07.08.2021 17:54
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

gratulacje dla Justyny. Jednak te bęcwały co przyszły do strefy z maleńkimi dziećmi to chyba niepoważni są. I były wiceprezydent też z dzieciątkiem. cóż do gry na bębenku nie jest potrzebna przesadna jasność umysłu, ale do opieki nad dzieckiem to już chyba tak..ładny przykład w Covidzie.