Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Piast i Śląsk najlepsi podczas Champions Cup

28.08.2018 17:54 | 0 komentarzy | adi

W weekend w Żorach odbył się dobrze obsadzony turniej Champions Cup. Najlepsze okazały się drużyny Piasta Gliwice i Śląska Wrocław.

Piast i Śląsk najlepsi podczas Champions Cup
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę rywalizowali chłopcy z rocznika 2005. W rywalizacji wzięło udział osiem drużyn, a najlepszym zespołem okazał się Piast Gliwice, prowadzony przez trenera Marka Ryszczyka. W siedmiu spotkaniach jego podopieczni zdobyli 18 punktów, przegrywając tylko raz, z AP Champions Żory, który zajął trzecie miejsce ex-aequo z Hutnikiem Kraków. Na drugim stopniu podium znalazł się Górnik Zabrze. Dalsze miejsca zajęły drużyny MFK Frydek-Mistek, GKS Katowice, Garbarnia Kraków i MKS Zaborze Zabrze.

Przyznano także nagrody indywidualne. Krzysztof Migoń (Piast Gliwice) został najlepszym bramkarzem, Samuel Łapczyński (Hutnik Kraków) najlepszym snajperem, a Filip Kupczyk (GKS Katowice) najlepszym zawodnikiem turnieju.

Dzień później rywalizację zaczęli zawodnicy z rocznika 2007. Tutaj najlepsza okazała się Akademia Śląska Wrocław. Podopieczni trenera Mariusza Blecharza wygrali sześć spotkań i jedno zremisowali. Na drugim miejscu uplasował się Górnik Zabrze, a na trzecim UKS Czarni Żagań. Kolejne lokaty zajęły drużyny: BTS Rekord Bielsko-Biała, FK Trinec, Garbarnia Kraków, AP Champions Żory A oraz B, RKP ROW Rybnik i MKS Zaborze Zabrze.

Najlepszym bramkarzem został Jurek Strzelczyk (Górnik Zabrze), najwięcej bramek zdobył Oliwier Foxa (Rekord Bielsko-Biała), a najlepszym graczem turnieju U-12 wybrano Natana Mirgę (Śląsk Wrocław).

- Rok temu w Żorach grały zespoły ukraińskie, w tym drużyny czeskie. Liczymy, że w 2019 z naszego zaproszenia skorzystają zespoły słowackie, niemieckie i węgierskie, co na pewno nadałoby naszemu turniejowi kolorytu ale i jeszcze bardziej podniosło już wysoki poziom sportowy – mówi Damian Mikołowicz, koordynator AP Champions.